ustawienia fabryczne PLC

Pytania i odpowiedzi dotyczące sprzętu Unitronics

Moderatorzy: Marek Sikora, Mateusz Sikorski

ustawienia fabryczne PLC

Postprzez 71tomek » Cz, 11 paź 2018, 08:28

V700
Wgrałem projekt do V700 przekonwertowany do color z V130. Niestety po wgraniu na pierwszym ekranie brak jest bitmapy z logiem i program nie przechodzi do kolejnego ekranu. Próba zmiany programu (np. usunięcia bitmapy z logiem) kończy się gdy wgrywanie dojdzie do "Build DLUs info tabele". Próba wgrania czystego projektu kończy się od razu błędem jak w załączniku. Wgrałem nowy OS i najnowszą wersję VL ale zachowanie PLC bez zmian. Czy można przywrócić PLC do ustawień fabrycznych tak aby usunąć cały wgrany projekt?
Załączniki
blad plc .jpg
(210.84 KiB) Pobrane 1229 razy
71tomek
 
Posty: 116
Dołączył(a): Cz, 27 wrz 2012, 09:34

Re: ustawienia fabryczne PLC

Postprzez Mateusz Sikorski » Cz, 11 paź 2018, 08:52

Witam,
należy wykonać następujące kroki:
1) odłączyć zasilanie od sterownika
2) przytrzymać palec na ekranie dotykowym
3) włączyć zasilanie
4) po pojawieniu się pierwszego czarnego ekranu należy puścić palec z ekranu dotykowego
5) nacisnąć raz na ekran dotykowy w celu pojawienia się w polu STATUS: Jump to OS Stop
6) odczekać 10 sekund
7) pojawi się kolejny czarny ekran z polem "Stop reasons : SM Request
00000001"
8) należy wgrać pusty projekt z programu VisiLogic

To rozwiąże problem.
Mateusz Sikorski
Elmark Automatyka S.A.
Mateusz Sikorski
 
Posty: 558
Dołączył(a): Śr, 13 lip 2011, 08:08

Re: ustawienia fabryczne PLC

Postprzez 71tomek » Pt, 19 paź 2018, 07:44

Oczywiście rozwiązało, ale...
Teraz kiedy zacząłem programować drabinki i włączyłem online test widzę że mam zblokowane wejścia digit. Mimo, że nie mam nic podłączone do wejść pokazuje I10 załączone (oprócz dwóch enkoderów na I0-I3, które sterownik widzi i przypisane zmienne pokazują wartości jak należy), oraz nie wiem co znaczą wartości w nawiasach kwadratowych w oknie "operands". Po za tym okienko do ustawiania online jest nieaktywne. Fizyczne podłączenie styku też bez efektu. Zauważyłem też ze rozpierducha jest we wszystkich zmiennych i mają przypadkowe wartości choć nie wiem czy to ma związek. Natomiast wyjścia działają (przynajmniej jedno które sprawdziłem)
Załączniki
wej.jpg
(251.67 KiB) Pobrane 1214 razy
71tomek
 
Posty: 116
Dołączył(a): Cz, 27 wrz 2012, 09:34

Re: ustawienia fabryczne PLC

Postprzez Mateusz Sikorski » Pt, 19 paź 2018, 08:19

Sterownik ma wpisane wymuszenie wejść cyfrowych (tzw. Force). Aby usunąć te trójkątne nawiasy z poszczególnych wejść należy w trybie On-Line kliknąć na dane wejście I . Po wyskoczeniu okna takiego, jak na pańskim obrazku (dla I16) należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na przycisk SET. Pojawi się rozwijana lista, gdzie należy wybrać opcję "Cancel Force". I tak dla każdego wejścia - chyba, że inicjalizacja sterownika spowoduje wyzerowanie wszystkich rejestrów (z górnego menu Connection -> Communication & OS -> druga zakładka (Functions) -> przycisk Initialize & Reset).
Mateusz Sikorski
Elmark Automatyka S.A.
Mateusz Sikorski
 
Posty: 558
Dołączył(a): Śr, 13 lip 2011, 08:08

Re: ustawienia fabryczne PLC

Postprzez 71tomek » Pt, 19 paź 2018, 10:05

Ok. Działa.
Jeszcze pytanie z innej beczki. Czy mamy wpływ na kolor podświetlania zmiennej ekranowej gdy stosujemy opcję "Marking view"?
71tomek
 
Posty: 116
Dołączył(a): Cz, 27 wrz 2012, 09:34

Re: ustawienia fabryczne PLC

Postprzez Mateusz Sikorski » Pt, 19 paź 2018, 10:07

Tak, mamy:
Obrazek
Mateusz Sikorski
Elmark Automatyka S.A.
Mateusz Sikorski
 
Posty: 558
Dołączył(a): Śr, 13 lip 2011, 08:08


Powrót do Unitronics



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

cron