Sterownik urządzenia chłodniczego

Pytania i odpowiedzi nie związane z konkretną kategorią sprzętu

Moderatorzy: Jacek Adamski, Marek Sikora, Lukasz Szymczak, Mateusz Sikorski

Sterownik urządzenia chłodniczego

Postprzez Zdzisław » N, 13 lip 2008, 14:57

Witam
Przeszukując internet natknąłem się na Państwa forum. Profil Państwa działalności zasugerował mi możliwość rozwiązania
Chciałbym zasięgnąć u Państwa informacji jak rozwiązać pewien problem.
Mam sterownik EV6223, sterownik komunikuje się z komputerem za pośrednictwem EVIF20TS oraz EVIF21TS oczywiście wszystkie urządzenia firmy Evco, http://www.evco.it
Z urządzenia EVIF21TS wyprowadzony jest sześciożyłowy przewód zakończony po obu stronach wtykiem 6p6c takim jak rj45 tylko na 6 przewodów dalej jest przejściówka na RS232.
To wszystko komunikuje się z zainstalowanym na komputerze oprogramowaniem Rics free firmy Evco i jakoś działa :(
Moje oczekiwania:
1. Chciałbym zebrać wszystkie (dane) dotyczące pracy całego systemu.
2. Zebrane dane chciałbym zapisać w jakimś bazodanowym formacie.
Proszę podpowiedzieć jakiego softu powinienem użyć (najlepiej darmowego)
Czy ewentualnie spotkali się Państwo z jakimiś urządzeniami które zbierają i zapisują zgromadzone dane na przykład na wymiennych kartach SD tak by nie trzeba było stawiać PC z MySQL

Pozdrawiam Zdzisław
Zdzisław
 

Re: Sterownik urządzenia chłodniczego

Postprzez Jacek Bonecki » Pn, 14 lip 2008, 17:00

Witam
Chętnie byśmy pomogli i nawet zaproponowali coś z naszej oferty, jednak ze sterownikami (systemem) wspomnianej przez Pana firmy Evco mamy niestety zerowe doświadczenie - sprzętu tego nie oferujemy i nie znamy. W związku tym nie będziemy w stanie nic pomóc - poruszamy się tylko po znanym gruncie :). Pozostaje mi tylko zaprosić Pana do zapoznania się w wolnej chwili z naszą ofertą sterowników programowalnych (tu grupa Rockwell Automation - Allen Bradley oraz izraelska firma Unitronics specjalizująca się w temacie sterowników OPLC) oraz zdalnych modułów kontrolno-pomiarowych (Advantech).
Pozdrawiam
Jacek Bonecki
Elmark Automatyka S.A.
Jacek Bonecki
 
Posty: 53
Dołączył(a): Cz, 8 maja 2008, 13:14
Lokalizacja: Elmark Automatyka - Warszawa Wesoła


Powrót do Dział ogólny



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

cron