Bezprzewodowe sterowanie I/O

Pytania i odpowiedzi nie związane z konkretną kategorią sprzętu

Moderatorzy: Jacek Adamski, Marek Sikora, Lukasz Szymczak, Mateusz Sikorski

Bezprzewodowe sterowanie I/O

Postprzez dawidm » Śr, 2 sty 2019, 12:18

Witam serdecznie,

Pracuję nad aplikacją, w której robot mobilny przewozi palety. Na robocie zainstalowany jest system podnoszenia palet. Robot komunikuje się poprzez WiFi. Niestety w robocie nie ma wyprowadzonych żadnych programowalnych wejść/wyjść, które umożliwiłyby sterowanie systemem podnoszenia. Dostępne jest tylko wyprowadzenie - zasilanie 12V.

Potrzebuję na obiekcie przemysłowym stworzyć sieć WiFi, w którym będę mógł połączyć moje stanowisko dowodzenia (oparte na SIEMENS S7-1200) i tego systemu podnoszenia palet (umieszczonego na robocie). Wymagane min. 2 wejścia i 2 wyjścia.

Szukając sposobu na bezprzewodowe sterowanie I/O trafiłem na moduł Advantech WISE-4060. Czy jeśli dokupię punkt dostępowy AWK-3131A, jestem w stanie stworzyć sieć łączącą stanowisko z robotem i systemem podnoszenia? Jak wygląda kwestia sterowania tych wejść/wyjść? Jesteście mi w stanie zaproponować inne rozwiązanie?

Pozdrawiam,
dawidm
dawidm
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr, 2 sty 2019, 11:52

Re: Bezprzewodowe sterowanie I/O

Postprzez Mateusz Sikorski » Śr, 2 sty 2019, 12:24

Witam,

mając moduł I/O z wymaganą ilością wejść oraz wyjść po np. PROFINET lub innych protokole opartym na Ethernecie, może pan zrobić tzw. "bezprzewodowy Ethernet" za pomocą urządzenia Anybus Wireless Bolt lub Bridge II firmy HMS: https://www.elmark.com.pl/producenci/sk ... s-wireless.
Mateusz Sikorski
Elmark Automatyka S.A.
Mateusz Sikorski
 
Posty: 558
Dołączył(a): Śr, 13 lip 2011, 08:08

Re: Bezprzewodowe sterowanie I/O

Postprzez dawidm » Śr, 2 sty 2019, 13:30

Dziękuję za szybką odpowiedź.
W załączniku przesyłam grafikę. Mam rozumieć, że to zadziała na tej zasadzie?
Załączniki
Bez tytułu.jpg
Uproszczony schemat sterowania
(114.15 KiB) Pobrane 1641 razy
dawidm
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr, 2 sty 2019, 11:52

Re: Bezprzewodowe sterowanie I/O

Postprzez Jarosław Molenda » Śr, 2 sty 2019, 13:37

W odniesieniu do Pańskiego pytania o komunikacje z modułem WISE-4060.

Wejścia/wyjścia modułu WISE-4060 można wysterowywać przy użyciu jednego z 2 protokołów: RESTful lub Modbus/TCP. Urządzenie jest widoczne w sieci pod nadanym adresem IP i może pracować w jednym z dwóch trybów:
- Jeden do jednego, w którym moduł jest punktem dostępowym (tworzy sieć Wi-Fi), z którym się musimy połączyć
- Jeden do wielu, w którym moduł podłącza się do wcześniej sparametryzowanej sieci bezprzewodowej. Konieczny do tego jest punkt dostępowy, którym może być np. AWK-3131A lub EKI-6332GN.

Urządzenia posiadają wbudowany Web Serwer służący do konfiguracji i obsługi. W przypadku wykorzystania sterownika SIEMENS najprostsze będzie użycie protokołu Modbus/TCP.
Jarosław Molenda
Elmark Automatyka Sp. z o.o.
Jarosław Molenda
 
Posty: 36
Dołączył(a): Pn, 29 wrz 2008, 13:07

Re: Bezprzewodowe sterowanie I/O

Postprzez Mateusz Sikorski » Śr, 2 sty 2019, 13:50

dawidm napisał(a):Dziękuję za szybką odpowiedź.
W załączniku przesyłam grafikę. Mam rozumieć, że to zadziała na tej zasadzie?


Dokładnie tak.
Obrazek
Mateusz Sikorski
Elmark Automatyka S.A.
Mateusz Sikorski
 
Posty: 558
Dołączył(a): Śr, 13 lip 2011, 08:08


Powrót do Dział ogólny



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

cron