Przełączanie ekranów HMI

Pytania i odpowiedzi dotyczące sprzętu Rockwell-Automation & Allen-Bradley

Moderatorzy: Marek Sikora, Lukasz Szymczak

Przełączanie ekranów HMI

Postprzez gkprojekt » Pn, 26 wrz 2016, 11:35

Witam,
jak zrobić by przełączanie poszczególnych ekranów następowało na podstawie naciśniętego, fizycznego przycisku na szafie sterowniczej ? Nie chodzi mi o przyciski wirtualne na HMI tylko rzeczywiste. Mam podłączony przycisk pod wejście sterownika PLC, jego naciśnięcie ustawia odpowiedniego TAGa i nie wiem co dalej. Korzystam z RXLogix micro i FT View Studio ME. W FT TAGi zmieniają wartości 1/0 ale nie wiem jak podpiąć je pod poszczególne ekrany.
gkprojekt
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn, 26 wrz 2016, 11:22

Re: Przełączanie ekranów HMI

Postprzez rafalkacprzyk » Pn, 3 paź 2016, 13:49

Dzień dobry,

W programie FTVME w projekcie w System/Global Connections w zakładce Display jest pole "Remote Display Number". Poprzez tą komórkę może Pan sterować ekranami wykorzystując do tego dowolne zmienne. W chwili kiedy wartość w polu jest inna niż 0, aplikacja ustawi ekran typu Replace o numerze takim jak wartość w polu. Jeżeli wartość w polu jest inna niż 0 niemożliwe jest sterowanie ekranami z wykorzystaniem przycisków w aplikacji. Wartość w polu to może być zmienna lub też całe wyrażenie logiczne

Przykładowo może Pan użyć takiego wyrażenia, które pozwoli po naciśnięciu przycisku przełączyć ekran na ekran numer 5 i po puszczeniu przycisku zezwolić znowu na sterowanie za pomocą przycisków na ekranie.

if zmienna_input = 1 then 5 else 0

Jeżeli chce Pan wywoływać więcej ekranów w ten sposób, najlepiej będzie napisać kawałek programu w PLC, który zajmie się wprowadzaniem wartości do zmiennej z potrzebnym numerem ekranu.

Pozdrawiam,
Rafał Kacprzyk
rafal.kacprzyk@elmark.com.pl
rafalkacprzyk
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pn, 1 wrz 2014, 12:26

Re: Przełączanie ekranów HMI

Postprzez gkprojekt » Pn, 3 paź 2016, 17:01

Dziękuję za odpowiedź -problem rozwiązany.
gkprojekt
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn, 26 wrz 2016, 11:22

Re: Przełączanie ekranów HMI

Postprzez Markk786 » Śr, 2 sie 2017, 05:46

Even I learnt something from this topic...thank you everyone.......
Markk786
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr, 2 sie 2017, 05:44

Re: Przełączanie ekranów HMI

Postprzez Markk786 » So, 19 sie 2017, 12:54

Markk786
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr, 2 sie 2017, 05:44


Powrót do Rockwell



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

cron