MS-9820 czy AIMB-764

Pytania i odpowiedzi dotyczące sprzętu MSI

Moderatorzy: Jacek Adamski, Marek Sikora

MS-9820 czy AIMB-764

Postprzez Xchrist » So, 16 mar 2013, 20:54

Mamy złe doświadczenia z żywotnością płyt głównych Asusa.
Chcielibyśmy spróbować czegoś z rozwiązań dla przemysłu, które powinny wytrzymać znacznie dłużej od rozwiązań oferowanych w przysłowiowym hipermarkecie.

Żeby nie zmieniać wszystkiego na nowo, rozglądamy się za czymś pod LGA775 aby obsługiwało C2D 1066Mhz.
Główne skrzypce gra u nas PCI Express 16x 2.0 zgodne z AMD Radeon HD6000 (HD 6990) - system wizualizacji floty pojazdów na 6 monitorach.

Wpadła nam w oko MS-9820 oraz AIMB-764. Cena MSI jest rażąco niska i pewno wiele nie odbiega od tego co można kupić na co dzień w sklepie. Stąd skłaniamy się w stronę marki Advantech, której cena wiele nie odbiega od Asusa ROG.

Niestety na stronie AMD/Advantecha nie możemy znaleźć żadnych informacji o zgodności z taką kartą graficzną. Nawet do Asusa ROG serwis aktualizował nam BIOS na samym początku.
Xchrist
 
Posty: 1
Dołączył(a): So, 16 mar 2013, 20:26

Re: MS-9820 czy AIMB-764

Postprzez Jacek Adamski » Pn, 18 mar 2013, 09:01

Standardowe płyty główne, choćby były najlepsze, to i tak są przeznaczone do pracy przez 8 godzin dziennie i 5 dni w tygodniu, czyli do pracy porównywalnej do biurowej. W przypadku produktów przemysłowych głównym założeniem jest praca ciągła, bez przerw. Podobnie do płyt głównych ma się sprawa z dyskami serwerowymi - są wyraźnie droższe od standardowych, a różnicy w wydajności nie widać. Jest za to różnica w dedykowanym trybie pracy (24x7) i współpracy z macierzami RAID.
Przemysłowe płyty główne mają dodatkową cechę: długą żywotność. Producenci (zarówno Advantech, jak i MSI) używają produktów z serii embedded. W przypadku Intela oznacza to dostępność przez 7 lat od początku produkcji.

Płyt IM-Q35 mamy kilka sztuk, dalsze zamówienia to min. 50 sztuk w jednej dostawie. I tak jest ze wszystkimi płytami MSI.
AIMB-764 to konstrukcja, która już niedługo odejdzie do lamusa - w tym roku.
Proponowałbym:

Nikt z producentów przemysłowych nie potwierdza zgodności z komercyjnymi kartami Radeon - to nie są karty do zastosowań przemysłowych.

Czym cechuje się wizualizacja floty pojazdów? Co tam będzie pokazywane? Filmy (obraz z kamery), bardziej statyczne plansze? Mamy inne karty, przeznaczone do prac wielomonitorowych.
Jaka jest przewidywana potrzebna ilość komputerów w takiej konfiguracji? Advantech ma dedykowane kontrolery ścian wideo (na razie do 20 wyjść).
Jacek Adamski
Elmark Automatyka S.A.
Jacek Adamski
 
Posty: 64
Dołączył(a): Cz, 8 maja 2008, 13:32
Lokalizacja: Wesoła


Powrót do MSI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron