zasilacz buforowy DRC-60A

Pytania i odpowiedzi dotyczące sprzętu MeanWell

Moderatorzy: Marek Sikora, Lukasz Szymczak

zasilacz buforowy DRC-60A

Postprzez piotr » Pt, 20 mar 2020, 23:19

Witam,
mam pytanie o obwód pomocniczy zasilacza, mianowicie funkcję: Alarm signal for AC OK.
Czy nie powinno to działać w ten sposób, że w przypadku zaniku napięcia na zasilaniu zasilacza, np z sieci 230V, na wspomnianym obwodzie, następuje zmiana stanu stycznika, stycznik zamyka obwód pomocniczy.
Ale ta opcja tak nie działa, mianowicie, stycznik rzeczywiście zamyka obwód, działa, ale po odłączeniu dodatkowego akumulatora podtrzymującego, czy jest to prawidłowe działanie wspomnianego zasilacza?
Proszę o pomoc,
pozdrawiam,
piotr
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pt, 20 mar 2020, 22:58

Re: zasilacz buforowy DRC-60A

Postprzez Wojciech_G » Pn, 23 mar 2020, 08:31

Witam,
prawdopodobnie dzieje się tak dlatego, że napięcie na wyjściu zasilacza jest niższe niż napięcie akumulatora. Sytuacja która Pan opisał wynika z konstrukcji zasilacza.
Funkcja AC OK informuje o tym, że energia dostarczana jest do obciążenia tylko z AC. Przekaźnik umieszczony jest na wyjściu i zasilany jest z tego samego źródła co Vcc dla strony wtórnej. Po włączeniu AC startuje PWM, IC zaczyna przełączać i dopiero jak energia zostanie podana na drugą stronę zasilany jest przekaźnik AC OK. W momencie, gdy napięcie na wyjściu spada poniżej poziomu na baterii, wtedy energia do obciążenia dostarczana jest z tylko baterii a nie z AC i dlatego AC OK przestaje być aktywny.
Założenia projektowe były takie, że napięcie na wyjściu powinno być większe lub równe temu co na baterii, ponieważ tylko wtedy funkcja UPS będzie w pełni realizowana. Jeśli DRC będzie miało na wyjściu 12V, a podłączona bateria 13V, to DRC nie będzie nigdy w stanie jej w pełni naładować. Wystarczy ustawić napięcie wyjściowe na fabryczne 13,8V (lub w okolicy tego napięcia) i funkcja AC OK powinna działać prawidłowo.
Obrazek
Wojciech_G
 
Posty: 5
Dołączył(a): Śr, 28 sty 2015, 10:40


Powrót do MeanWellKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron