OnCell3151 + OnCell Central Manager

Komunikacja Wi-Fi, GSM/GPRS/EDGE/HSDPA itd.

Moderatorzy: Marek Sikora, Lukasz Szymczak

OnCell3151 + OnCell Central Manager

Postprzez Karamba » Śr, 6 sie 2014, 14:19

Witam,
Posiadam modem Moxa OnCell 3151 + kartę SIM z prywatnym, zmiennym adresem IP.
Z tego co wyczytałem w dokumentacji istnieje możliwość uruchomienia transmisji danych pomiędzy tymi urządzeniami a docelowym komputerem PC po przez pośredni serwer z dostępnym zewnętrznym publicznym adresem IP.
Tu zaczyna się problem - urządzenia skonfigurowałem dokładnie tak jak w instrukcji dla OnCell 3151 w rozdziale 10.
Doprowadziłem do stanu w którym po zalogowani na web server OnCell Central Managera widzę swój modem oraz wszystkie jego dane. Status połączenia to Registered (chyba powinno być Connected ale nie jestem pewny).
Pytanie
1. jeżeli status powinien być connected to gdzie mam szukać problemu.
2. Po ustawieniu wszystkich opcji i poprawnym dołączeniu modemu do OnCell Central Managera jak mam zamapować port RS232 z OnCell3151

Pozdrawiam
Jacek
Karamba
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr, 6 sie 2014, 14:07

Re: OnCell3151 + OnCell Central Manager

Postprzez Moxa-PiotrG » Cz, 7 sie 2014, 13:50

Dzień dobry,

Status który świadczy o tym że wszystko jest ok to "Registered".
W stanie tym server połączył się z OnCellem, i jest gotowy na przyjęcie połączenia, czyli otworzenie zamapowanego portu COM na komputerze.
Gdy port COM zostanie otworzony status zmieni się "connected".

Aby zamapować port COM na komputerze nalerzy ściągnąć i uruchomić OnCell Windows Driver Manager, Tam należy dodać (Add) port, zaznaczyć "Input Manually", po czym wpisać adres publiczny serwera z zainstalowanym Oncell Central Menager. Poniżej zauważy Pan miejsce na 2 porty TCP, należy tam wpisać pierwsze użyte porty serwera: Data port i Command Port. Można też je znaleźć na stronie konfiguracyjnej OnCell Central Manager, View-> Device, zaznaczony konkretny OnCell, zakładka "all user ports".

W załączniku grafiki obrazujące konfiguracje.
Załączniki
Bez tytułu.jpg
(230.56 KiB) Pobrane 792 razy
Pozdrawiam,
Piotr Gocłowski
Elmark Automatyka
Moxa-PiotrG
 
Posty: 56
Dołączył(a): Pn, 28 maja 2012, 11:13


Powrót do Przemysłowe rozwiązania bezprzewodowe



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość