NPORT 5150 połączenie po wypięciu ethernetu

Serwery portów szeregowych, serwery terminali

Moderatorzy: Marek Sikora, Lukasz Szymczak

NPORT 5150 połączenie po wypięciu ethernetu

Postprzez marek7 » So, 11 mar 2017, 13:09

Mam urządzenie podpięte do konwertera NPORT 5150 przez port COM (RS232 piny 2,3,5)
Ustawienia transmisji 9600,N,8,1, flow control none.
Nport skonfigurowany jako TCP Server ,porty i ustawienia domyślne, stały adres IP.
Na komputerze odpalam program Hercules http://www.hw-group.com/products/hercules/index_en.html
jako Tcp Client otwieram port 4001 i nawiązuję komunikację z Nportem.
Wysyłam komendy startowe do urządzenia i urządzenie zaczyna cały czas wysyłać dane.
Robię teraz test przerwania kabla.
Po odpięciu wtyki od RS232 transmisja staje ,ale po włożeniu wtyczki z powrotem do Nporta dane bez przeszkód odbieram na komputerze.
Inaczej niestety ma się sprawa po wypięciu wtyki od ethernetu w Nporcie.
Transmisja staje i jeżeli wypięcie wtyki jest krótkie poniżej 7 sekund transmisja wraca.
Jeżeli wyjmę wtyczkę z Nporta na dłużej niż 7 sekund Nport przerywa połączenie z komputerem.
Po tym czasie nawet jak nacisnę przycisk Connect ponownie w programie Hercules na komputerze nie mogę się ponownie połączyć z Nportem.
Obrazek

Jedynym rozwiązaniem jak na razie jest wyłączenie i załączenie zasilania Nporta ponownie. Wtedy port mogę ponownie otworzyć.
Testowałem to na 2 programach i oba zachowują się podobnie.
Czy da się jakoś ustawić Nporta ,żeby po wyjęciu wtyki od ethernetu na dłużej niż 7 sekund i włożeniu jej ponownie
zezwalał na ponowne połączenie na porcie 4001 i nie odrzucał go ?
marek7
 
Posty: 3
Dołączył(a): So, 11 mar 2017, 12:42

Re: NPORT 5150 połączenie po wypięciu ethernetu

Postprzez Moxa-PiotrG » Pn, 13 mar 2017, 09:54

Dzień dobry,

Ten problem występuje ponieważ Pana aplikacja podczas próby wysłania danych gdy Nport jest odłączony wykrywa że połączenie jest przerwane. Po podłączeniu Nporta ponownie Pana aplikacja próbuje połączyć się ponownie, ale Nport ma ustawione TCP alive check na 7 minut co oznacza że będzie trzymał to połączenie przez ten czas, zanim pozwoli na nowe połączenie. Z kolei max. connection ma Pan ustawiony na 1 co oznacza że możliwe jest tylko jedno połączenie w danym momencie. Trzeba zmienić kilka ustawień aby po rozpinaniu RJ45 aplikacja Hercules mogła się nadal łączyć. W załączniku wysyłam zrzut ekranu co należy ustawić.
TCP alive check=1 (nport będzie czekał 1 minutę zanim zwolni port)
Max connection=4 (maks. 4 połączenia na raz)
Ignored Jammed IP=yes (ignoruj hosty które nie odpowiadają na TCP alive check)

Czyli w krytycznym przypadku maks. czas oczekiwania na ponowne połączenie będzie wynosił poniżej 1 minuty.
Załączniki
Nport_Hercules.JPG
(103.53 KiB) Pobrane 916 razy
Pozdrawiam,
Piotr Gocłowski
Elmark Automatyka
Moxa-PiotrG
 
Posty: 56
Dołączył(a): Pn, 28 maja 2012, 11:13

Re: NPORT 5150 połączenie po wypięciu ethernetu

Postprzez marek7 » Pn, 13 mar 2017, 10:34

Ustawiłem jak Pan zalecił i po ok.1 minucie port mogę otworzyć i nawiązać komunikację z powrotem. :)
Dziękuję za odpowiedź.
marek7
 
Posty: 3
Dołączył(a): So, 11 mar 2017, 12:42

Re: NPORT 5150 połączenie po wypięciu ethernetu

Postprzez Moxa-PiotrG » Pn, 20 mar 2017, 09:26

Dzień dobry,

Cieszę się że się udało. Jednak po wpisaniu wszystkich parametrów w tamtego zrzutu ekranu, powinno się dać nawiązać połączenie od razu, z tym że takich szybkich rozłączeń może być maks. 3.
Chyba że Pana aplikacja nie restartuje swojego połączenia a próbuje się robić reconnect, wtedy jej restart powinien pomów.
Pozdrawiam,
Piotr Gocłowski
Elmark Automatyka
Moxa-PiotrG
 
Posty: 56
Dołączył(a): Pn, 28 maja 2012, 11:13


Powrót do Konwertery RS-232/422/485 – Ethernet



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości