Szukam pomocy - VBA Scripts

Pytania i odpowiedzi dotyczące sprzętu Advantech

Moderatorzy: Jacek Adamski, Marek Sikora

Szukam pomocy - VBA Scripts

Postprzez Piotrek » Śr, 24 lut 2010, 13:53

Dzień dobry, jestem urzytkownikiem ADAMView. Mam małą instalację złożona z 3 przetworników ciśnienia. Mam problem z napisaniem skryptu, który by uruchmiał TASK w którym jest moduł LOG. Głównie zależy mi na tym, żeby LOG produkował mi za każdym razem plik o nazwie, którą mógłbym wpisać np, z INPUTBOX'a. Zależy mi na tym, bo dzięki temu bedę startował ADAMA odrazu na panel kontrolny DISP. W tej chwili muszę za każdym razem klikać w LOG i ręcznie ustawiać nazwę pliku, zapisywać, itd. Dużo roboty i łatwo skasować sobie ścieżkę dostępu.
Piotrek
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr, 24 lut 2010, 13:43

Re: Szukam pomocy - VBA Scripts

Postprzez Jacek Bonecki » Śr, 24 lut 2010, 14:25

Chodzi Panu o bloczek "LOG" (ikonka z dyskietką), czyli "Log File Block"?
Jeśli tak to jak na mój stan wiedzy nie ma niestety możliwości sterowania nazwą pliku wynikowego z poziomu BS.
Natomiast jak się tam nic nie wpisze (w oknie konfiguracyjnym bloczku), to program spyta o nazwę pliku przy uruchomieniu strategii.
Z tym, że trzeba wtedy podać pełną ścieżkę - jeśli podamy samą nazwę pliku to zostanie zapisany w aktualnym katalogu.

A może źle zrozumiałem Pana pytanie?
Pozdrawiam
Jacek Bonecki
Elmark Automatyka S.A.
Jacek Bonecki
 
Posty: 53
Dołączył(a): Cz, 8 maja 2008, 13:14
Lokalizacja: Elmark Automatyka - Warszawa Wesoła

Re: Szukam pomocy - VBA Scripts

Postprzez Piotrek » Pt, 5 mar 2010, 11:53

Tak zrozumiałeś dobrze. Natomiast to, że trzeba podać całą ścieżkę jest właśnie powodem mojego problemu. Łatwo wtedy o pomyłkę. No nic jak narazie zostanę przy swoim rozwiązaniu. Dziękuję za odpowiedź.
Piotrek
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr, 24 lut 2010, 13:43

Re: Szukam pomocy - VBA Scripts

Postprzez Piotrek » Pt, 16 kwi 2010, 09:31

Mam nowy problem. Chciałbym rozwijać skrypty VBA, ale brak jest jakiejś biblioteki (lub narzędza do rejestracji ruchów jak w Excel'u) w której mógłbym znaleźć nazwy poszczególnych użądzeń, np.: jak uruchomić Adama na starcie tak by nie naciskać za każdym razem RUN>START? Jeśli ktoś wie o jakimś podręczniku lub kursie VBA od ADAMView to proszę o namiary. Dziękuje za pomoc.
Piotrek
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr, 24 lut 2010, 13:43

Re: Szukam pomocy - VBA Scripts

Postprzez Jacek Bonecki » Pt, 16 kwi 2010, 10:12

ADAMView to jakby nie patrzeć w porównaniu z Excel'em prosty program, nie posiadający tak rozbudowanych narzędzi i pomocy do VBA jak środowiska Microsoftu z pakietu Office. No i przede wszystkim po prostu nie istnieje tu coś takiego jak funkcja "Zarejestruj makro" o której jak się domyślam Pan pisze ("narzędzie do rejestracji ruchów").

Jeśli zaś chodzi o automatyczne uruchamianie strategii to od tego jest "ADAMView Runtime". Jeśli nim (zamiast Buildera) otworzymy dany plik strategii (*.gni) to zostaje ona automatycznie uruchomiona. Wystarczy więc np. utworzyć sobie odpowiedni skrót - do programu ADAMViewRun.exe z podanym parametrem w postaci pełnej ścieżki do zapisanego gdzieś na dysku pliku strategi *.gni. Czyli np. w postaci:

["C:\Program Files\Advantech\ADAMView\ADAMViewRun.exe" "C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop\test.gni"]
Pozdrawiam
Jacek Bonecki
Elmark Automatyka S.A.
Jacek Bonecki
 
Posty: 53
Dołączył(a): Cz, 8 maja 2008, 13:14
Lokalizacja: Elmark Automatyka - Warszawa Wesoła


Powrót do Advantech



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości