Adamview pomocy.

Pytania i odpowiedzi dotyczące sprzętu Advantech

Moderatorzy: Jacek Adamski, Marek Sikora

Adamview pomocy.

Postprzez raczq » Śr, 16 cze 2010, 16:08

Witam jestem studentem i zabieram się do pisania pracy magisterskiej. Będe przeprowadzać badania wykorzystująć moduły ADAM4019, 4017 i do komunikacji ADAM4520. W komputerze posiadam przejściówkę USB-RS232 która działa prawidłowo. Program Adam 4000 Untiliti widzi moduł i komunikuje się z nim oraz odczytuje (aktualnie podpięta termopara).

Obrazek


Jednak AdamViwe nie chce mi widzieć modułu... Wszystkie możliwe sterowniki zainstalowałem. Gdzie robię błąd ? Może program wymaga ustawienia portu Com jednak nie znalazłem tej opcji nigdzie :( Proszę o pomoc.

Obrazek
raczq
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr, 16 cze 2010, 15:59

Re: Adamview pomocy.

Postprzez Jacek Bonecki » Cz, 17 cze 2010, 07:31

Witam

Z tego co widzę korzysta Pan z Windows Vista.
A ADAMVIEW to program już dość leciwy - wspierający Windows 98/NT/2k/XP.
I właśnie to może być problemem - wygląda na to, że device manager nie widzi drivera nadrzędnego "Advantech COM devices".
Więc nie widzę innego sensownego rozwiązania jak przejście na WinXP - na którym program ma poprawnie działać.

Ewentualnie możnaby jeszcze najpierw spróbować zainstalować tu nowszą wersję device managera:
http://support.elmark.com.pl/advantech/ia/CDROMS/DAQ%20V3.30%20%28DVD%29/Tools/DAQ%20tools%20package.exe
Ale ja takiej próby nie robiłem więc zagwarantować sukcesu ostatecznie nie mogę.
Pozdrawiam
Jacek Bonecki
Elmark Automatyka S.A.
Jacek Bonecki
 
Posty: 53
Dołączył(a): Cz, 8 maja 2008, 13:14
Lokalizacja: Elmark Automatyka - Warszawa Wesoła

Re: Adamview pomocy.

Postprzez raczq » Cz, 17 cze 2010, 17:17

WIELKIE dzięki ! podziałało :)

http://support.elmark.com.pl/advantech/ ... .30/Tools/

Mam Windows 7 i przejściówkę USB-RS232 Prolific !! A już myślałem, że nie da rady :)
raczq
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr, 16 cze 2010, 15:59

Re: Adamview pomocy.

Postprzez Jacek Bonecki » Cz, 17 cze 2010, 17:56

A jeśli to Windows 7 (a nie Vista) to tym bardziej jestem zaskoczony, że zadziałało :)
Prawdopodobnie dzięki temu, że za samą obsługę portu szeregowego odpowiada system operacyjny.
Pozdrawiam
Jacek Bonecki
Elmark Automatyka S.A.
Jacek Bonecki
 
Posty: 53
Dołączył(a): Cz, 8 maja 2008, 13:14
Lokalizacja: Elmark Automatyka - Warszawa Wesoła


Powrót do Advantech



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

cron