karta pci-1710

Pytania i odpowiedzi dotyczące sprzętu Advantech

Moderatorzy: Jacek Adamski, Marek Sikora

karta pci-1710

Postprzez blizniak2002 » Pn, 31 sty 2011, 22:24

Witam
karta PCI-1710HGU Zainstalowałem wszystkie sterowniki dostarczone na płycie, Pliki które znajdowały sięna waszej stronie też zainstalowałem mimo to program LabVIEW nie wykrywa tej karty.W komputerze kata jest zainstalowana fizycznie, Device MEnager działa i można sterować wejsciami i wujsciami z karty. Ja chciałbym napisać program strujący tąkartą w LabVIEW lecz dla niego ta karta nie występuje w komputerze fizycznie. Measurment @ Automation Explrer teżjej nie znajduje. Proszę o pomoc.
blizniak2002
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn, 31 sty 2011, 22:23

Re: karta pci-1710

Postprzez Jacek Bonecki » Wt, 1 lut 2011, 08:57

Kontaktował się Pan już z nami w tej sprawie "e-mailowo" i prosiłem o podanie kilku szczegółów.
Przede wszystkim z jakiego systemu operacyjnego Pan korzysta? Nie jest to przypadkiem Windows 7?
Do karty owszem istnieje już BIONIC driver między innymi dla Win7 umożliwiający pisanie własnego oprogramowania (Visual Studio).
Jednak oddzielny driver dedykowany do LabView przeznaczony jest obecnie do wykorzystania tylko pod Windows 2k/XP/Vista.
I występuje na dodatek w dwóch wersjach:

- LabView.exe (starsza wersja) oparty jest o interfejs użytkowy Advantecha i zawiera przykładowe programy
- LabViewDAQ.exe (nowsza wersja) oparty jest o standardowy interfejs "NI DAQ", ale nie zawiera niestety przykładowych programów
Pozdrawiam
Jacek Bonecki
Elmark Automatyka S.A.
Jacek Bonecki
 
Posty: 53
Dołączył(a): Cz, 8 maja 2008, 13:14
Lokalizacja: Elmark Automatyka - Warszawa Wesoła


Powrót do Advantech



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości

cron