ADAM-4016 zabezpieczenie przeciwprzepięciowe

Pytania i odpowiedzi dotyczące sprzętu Advantech

Moderatorzy: Jacek Adamski, Marek Sikora

ADAM-4016 zabezpieczenie przeciwprzepięciowe

Postprzez Maciej Bartnik » Pn, 29 wrz 2008, 12:09

Witam

Wraz z zakupionymi modułami ADAM-4016 dostałem ulotki z informacją, że moduły powinny mieć zainstalowane zabezpieczenia przeciwprzepięciowe, zarówno na zasilaniu jak i na linii danych. Czy rzeczywiście jest to konieczne, biorąc pod uwagę, że moduły będą zasilane z jednego zasilacza 24V, dane przesyłane przewodem ekranowanym, uziemionym w jednym punkcie, a długość magistrali nie przekroczy 100m? Jeśli tak, to czy mogą Państwo polecić jakieś zabezpieczenia do modułów? Czy moduły mają wbudowane jakiekolwiek zabezpieczenia?

Pozdrawiam
Maciej Bartnik
Maciej Bartnik
 

Re: ADAM-4016 zabezpieczenie przeciwprzepięciowe

Postprzez Jarosław Molenda » Pn, 29 wrz 2008, 13:25

Witam Pana

Nie wiem gdzie doczytał się Pan informacji o konieczności instalacji zabezpieczenia przeciwprzepięciowego ale do poprawnej pracy nie jest ona wymagana. ADAM-4016 ma wbudowaną optoizolację na wejściu i wyjściu analogowym - zapewnia to trwałą ochronę przed sygnałem napięciowym do 3000VDC.
Jarosław Molenda
Elmark Automatyka Sp. z o.o.
Jarosław Molenda
 
Posty: 36
Dołączył(a): Pn, 29 wrz 2008, 13:07

Re: ADAM-4016 zabezpieczenie przeciwprzepięciowe

Postprzez Maciej Bartnik » Pn, 29 wrz 2008, 14:36

Gdzie znalazłem? W pudełku :-) Producent dodał taką złożoną na czworo karteczkę :-)
W notatce nie było mowy o zabezpieczaniu wejścia/wyjścia analogowego, tylko zasilania i przewodu sygnałowego (RS485).
Maciej Bartnik
 

Re: ADAM-4016 zabezpieczenie przeciwprzepięciowe

Postprzez Jarosław Molenda » Wt, 14 paź 2008, 02:38

Informację o optoizolacji znajdzie Pan w manualu na naszej stronie http://support.elmark.com.pl/advantech/ ... 2010.2.pdf Może Pan spokojnie podpiąć zasilanie 24VDC bez dodatkowych zabezpieczeń.


Ostatnio przesunięty w górę Wt, 14 paź 2008, 02:38 przez: Anonymous.
Jarosław Molenda
Elmark Automatyka Sp. z o.o.
Jarosław Molenda
 
Posty: 36
Dołączył(a): Pn, 29 wrz 2008, 13:07


Powrót do Advantech



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość