ADAM-6052 a zdalne sterowanie

Pytania i odpowiedzi dotyczące sprzętu Advantech

Moderatorzy: Jacek Adamski, Marek Sikora

ADAM-6052 a zdalne sterowanie

Postprzez maksymilian_2005 » Wt, 10 mar 2009, 21:00

Witam
jestem początkującym więc proszę o wyrozumiałość

zamierzam wykorzystać moduł 6052 jako "odbiornik" zdalnego sterowania do budowy pojazdu sterowanego przez Wi-Fi

chciałbym w pojeździe zamontować router wi-fi (powiedzmy linksys WRT 54GL) i podłączyć do niego jeden lub dwa moduły 6052 oraz kamerkę IP

chciałbym się dowiedzieć:
- jak duże będzie opóźnienie pomiędzy wciśnięciem przycisku na laptopie (połączonym po wi-fi z routerem pojazdu)
załączającym wyjście w module a zadziałaniem tego wyjścia (choćby w przybliżeniu)
- czy program do obsługi modułu umożliwia w jakiś sposób zdefiniowanie klawiszy odpowiadających załączeniu danego wyjścia (chciałbym sterować pojazdem z klawiatury lub podłączonym do komputera dżojstikiem)
- czy mogę liczyć na pomoc w ewentualnym pisaniu programu "sterującego"

z poważaniem
maksymilian pęczak
maksymilian_2005
 
Posty: 5
Dołączył(a): Wt, 10 mar 2009, 20:23

Re: ADAM-6052 a zdalne sterowanie

Postprzez Jacek Bonecki » Śr, 11 mar 2009, 09:19

Witam

Konkretnej odpowiedzi co do szybkości z wykorzystaniem takiego łącza bezprzewodowego nie jestem w stanie Panu udzielić, bo działanie jego będzie na pewno zależne od warunków środowiskowych, zasięgu itp. I tak na przykład w przypadku nawet chwilowego zerwania łączności radiowej trzeba się będzie na pewno liczyć z jakims dłuższym czasem potrzebnym do ponownego jej nawiązania. Tu nie mam doświadczenia, więc nawet nie będę próbował podawać jakichś liczb, bo nie chę Pana wprowadzić w błąd.

Natomiat w przypadku stabilnego połączenia między komputerem i modułem czas reakcji modułu będzie na pewno wystarczający do takiego zastosowania. Będzie to zapewne maksymalnie kilka milisekund - nie sądzę, żeby było to za dużo dla sterowania takim "zdalnym pojazdem" :)

Wraz z modułami dostarczany jest program narzędziowy ADAM.NET Utility służący jedynie do konfiguracji diagnostyki.
Do sterowania wyjściami za pomocą klawiatury lub joysticka potrzebne będzie napisanie własnego programu sterującego.
Wykorzystać można biblioteki dostarczane przez Advantech (ADAM DotNET Class Library, kontrolki ActiveX) lub dowolne inne do obsługi Modbus/TCP.
W przypadku Advantecha - pomocne na pewno będą przykłady.
Można też próbować zaimplementować ten protokół we własnym zakresie w oparciu o obsługę gniazd.
W miarę możliwości jestem gotowy w tym trochę pomóc, ale oczywiście nie w każdym środowisku.
Pozdrawiam
Jacek Bonecki
Elmark Automatyka S.A.
Jacek Bonecki
 
Posty: 53
Dołączył(a): Cz, 8 maja 2008, 13:14
Lokalizacja: Elmark Automatyka - Warszawa Wesoła


Powrót do Advantech



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości