problem ppc-154t

Pytania i odpowiedzi dotyczące sprzętu Advantech

Moderatorzy: Jacek Adamski, Marek Sikora

problem ppc-154t

Postprzez scotii1 » Cz, 28 maja 2009, 14:33

Witam, mam problem przy uruchomieniu systemu windows xp embedded na tym modelu komputera.
Wcześniej po wrzuceniu windowsa xpe przy każdym uruchomieniu miałem blue screen.
Teraz Win XPE się uruchamia ale problem jest w tym że nie mogę zainstalować sterowników do grafiki i nie wiem co jest powodem ...

Ponieważ po raz pierwszy robię tego Windowsa, bardzo proszę o o plik slx do tego paneli (oczywiście jeżeli mi pomoże)
dodaje komponenty uzyskane przy pomocy programu tap.exe, oraz NTFS, NT Loader, języki, Explorer Shell, NTFS Format

Bardzo proszę o wykaz potrzebnych komponentów, oraz opisanie jak zainstalować sterowniki do grafiki, lub przesłanie mi komponentu.

Pozdrawiam
Tomek
skowronski.t@o2.pl
scotii1
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz, 28 maja 2009, 14:33

Re: problem ppc-154t

Postprzez Jacek Adamski » Cz, 28 maja 2009, 17:25

Witam,

Proponuję pierwszy z obrazów zbudować w oparciu o makro "Windows-based Terminal Professional" + wykryte urządzenia z pliku pmq (TAP.EXE uruchomione najlepiej z WinPE - 1. dysk Target Designera). Domyślnie proponuję pozostać przy języku angielskim - oszczędzi to sporo MB i czasu przy testach.
Wymienione komponenty to "trochę" mało jak na działający obraz XPE. Plik SLX oraz wykaz niezbędnych komponentów zależy od tego, co ma się znaleźć w obrazie. Proponuję poeksperymentować również z innymi komponentami-makrami. Mają one przyspieszyć utworzenie obrazu do jednego z kilku zaprojektowanych celów.
Problem z grafiką to najczęściej problem doboru odpowiedniego sterownika. Radzę użyć Intelowskiego IEGD w starszej wersji (jeśli dobrze pamiętam to 6.0 lub 7.0; trzeba sprawdzić, która obsługuje chipset 845GV). Najlepiej dodać wszystkie sposoby sterowania ekranem. Wtedy działać będzie zarówno ekran wbudowany, jak i wyjście DSub.
Przy odpowiednio skonfigurowanym obrazie (chyba - nie mam TD pod ręką - komponent "Windows Installer") można doinstalować sterowniki grafiki z płyty dostarczanej z komputerem.
Jacek Adamski
Elmark Automatyka S.A.
Jacek Adamski
 
Posty: 64
Dołączył(a): Cz, 8 maja 2008, 13:32
Lokalizacja: Wesoła

Re: problem ppc-154t

Postprzez scotii1 » Pt, 29 maja 2009, 14:44

nadal występuje ten problem zrobiłem wszystko według porady wyżej, ale system przejdzie "First Boot Agent", natępnie restartuje się i po chwili ładowania mam bluescreena. Generalnie już nie mam na to sił... ehh
jeżeli ktoś może pomóc to bardzo proszę o poradę, jeśli znajdzie się osoba która by chciała poprowadzić mnie przez instalację telefonicznie to proszę o numer na priv to wtedy będe dzwonił
pozdrawiam
tomek
scotii1
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz, 28 maja 2009, 14:33


Powrót do Advantech



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

cron