Adam4024 - .NET

Pytania i odpowiedzi dotyczące sprzętu Advantech

Moderatorzy: Jacek Adamski, Marek Sikora

Adam4024 - .NET

Postprzez Piotr Dudek » So, 4 lip 2009, 23:03

Witam,

Mam pewien problem z modułem Adam4024. Używam przykładu dostarczonego z płytką do tego urządzenia i niestety niedział mi to tak jak chciałbym.
Po ustawieniu zadanej wartości napięcia poprzez instrukcję
Kod: Zaznacz cały
adamCom.AnalogOutput(adres).SetCurrentValue(kanal, fval)
po ok 4 sekundach wartość ta powraca do 0. W przykładzie dostarczonym przez Advantecha wartości te są przez cały czas sprawdzane. Czy istnieje jakaś możliwość ustawienia tej wartości na stałe, czy też muszę zrobić w pętli odczyt lub zapis tego kanału?


Pozdrawiam
Piotr Dudek
Piotr Dudek
 

Re: Adam4024 - .NET

Postprzez Jacek Bonecki » So, 18 lip 2009, 18:25

Witam

Jeśli ustawiona wartość danego wyjścia analogowego zawsze po jakimś czasie wraca do pewnej stałej wartości, to przypuszczam, że chodzi tu o "Emergency value". Wartość tę ustawić można (i włączyć) dla każdego kanału. Działa to tak: jeśli zadziała "Comm. WDT" (ustawiany w konfiguracji "Module setting"), to dla każdego z wyjść/kanałów z ustawioną i włączoną wartością "Emergency value" ustalana jest autonomicznie właśnie taka "bezpieczna" wartość. A następuje to w momecie, gdy przez czas ustawiony w "Comm. WDT" moduł nie zarejestruje żadnej komendy doń adresowanej (czyli np. w przypadku zerwania łącza komunikacyjnego czy zawieszenia urządzenia (komputera, sterownika itp) zarządzającego modułem). Odpowiednią konfigurację (włączenie/wyłączenie tej opcji) wykonać więc należy oczywiście za pomocą programu narzędziowego ADAM.NET Utility.


Ostatnio przesunięty w górę So, 18 lip 2009, 18:25 przez: Anonymous.
Pozdrawiam
Jacek Bonecki
Elmark Automatyka S.A.
Jacek Bonecki
 
Posty: 53
Dołączył(a): Cz, 8 maja 2008, 13:14
Lokalizacja: Elmark Automatyka - Warszawa Wesoła


Powrót do Advantech



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

cron