Szybkie wyjścia

Pytania i odpowiedzi dotyczące sprzętu Unitronics

Moderatorzy: Marek Sikora, Mateusz Sikorski

Szybkie wyjścia

Postprzez Marcin1974 » So, 30 sty 2010, 16:14

Witam
Od kilku lat uzywam sterowników unitronics w moich maszynach. Mam mały problem próbuję stworzyć układ pozycjonowania na silniku krokowym (nie chodzi mi o duza dokładnośc) do testów mam sterownik M91-2-T38 i jakiś prosty silnik krokowy. Bezposrednie podłączenie raczej nie wchodzi w grę ale docelowo myślę zakupić sterownik z silnikiem o większej mocy. mój problem polega na tym że nie mogę uaktywnić wyjścia HSO0. Chciałbym aby na tym wyjściu pojawiła się określona częstotliwość, prosiłbym o jakikolwiek prosty przykład takiego programu.
Pozdrawiam
Marcin
Marcin1974
 
Posty: 4
Dołączył(a): So, 30 sty 2010, 16:05

Re: Szybkie wyjścia

Postprzez AndrzejB » N, 31 sty 2010, 17:35

Witam
No niestety, bez sterownika silnika krokowego sie raczej nie obędzie. W załączniku wstawiłem dwa programiki.
Pierwszy to "gotowiec" z helpa "stepper motor via HSO" do analizy możliwości sterownika.
Drugi " HSO_test" to aktywacja wyjścia HSO 0.
Mam nadzieje że bedzie działać. ;)

Pozdrawiam
Andrzej
Załączniki
Stepper motor via HSO.rar
(63.18 KiB) Pobrane 671 razy
HSO_test.rar
(64.39 KiB) Pobrane 668 razy
AndrzejB
 
Posty: 37
Dołączył(a): Cz, 12 cze 2008, 12:05

Re: Szybkie wyjścia

Postprzez Marcin1974 » N, 31 sty 2010, 23:09

Witam
Dzięki Panie Andrzeju za pliki w końcu udało mi się uaktywnić wyjście HSO Długo mi to zajęło ale wstyd się przyznać wyjście uaktywniałem nie wiedząc nawet o tym niestety symulator on line nic nie pokazuje odnosnie wyjścia HSO zaprogramowałem więc wejście encoderowe HSC spiołem z HSO i wtedy dopiero można dokładnie zaobserwować co się dzieje, swoją drogą ciekawe jak by taki układ regował w rzeczywistości takie proste sprzężenie szybkie wyjście sterownik silnika kr i silnik krokowy a sprzężenie impulsów na wjściu HSC muszę sprawdzić.
pozdrawiam
Marcin
Marcin1974
 
Posty: 4
Dołączył(a): So, 30 sty 2010, 16:05

Re: Szybkie wyjścia

Postprzez AndrzejB » Pn, 1 lut 2010, 16:42

Witam
Jeżeli pliki pomogły to się ciesze. Apropos sprzężenia zwrotnego to osobiście do pozycjonowania "zaprzęgł bym" regulator PID sterownika. Pisał Pan że, buduje maszyne z prostym pozycjonowaniem, czy można zapytać jaka?? Pytam oczywiście z ciekawości bo też jesteśmy na etapie projektowania maszyny wietrarskiej do płyt meblowych. Założenia nie są skomplikwane,
dwa agregaty wiertarskie na jednej osi Y na stałej bramie, sterowane niezależnie. Ruchomy stół w osi X. Nad wszystkim ma czuwać sterownik V570. Oczywiście pełna kontrola nad wyłacznikami krańcowymi, czujnikami ciśnienia i podciśnienia pompy vacum. Tak że, też czeka mnie "walka" z pozyjonowaniem, więc wymiana doświadczeń byłaby mile widziana. :)

Pozdrawiam
Andrzej
AndrzejB
 
Posty: 37
Dołączył(a): Cz, 12 cze 2008, 12:05


Powrót do Unitronics



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 3 gości