Bledny pomiar temperatury MODUL IO-PT400

Pytania i odpowiedzi dotyczące sprzętu Unitronics

Moderatorzy: Marek Sikora, Mateusz Sikorski

Bledny pomiar temperatury MODUL IO-PT400

Postprzez Gulgor » Śr, 11 sty 2012, 15:57

Witam

Chciałbym podzielić się pewnym problemem, który jeszcze nie został rozwiązany, mianowicie:

Zacznę od zestawu: sterownik UNITRONICS V1210, SNAP V200-18-E6B, MODUL IO-PT400.
Problem polega na błędnym pomiarze temperatury (offset około 10st i bardzo duże odchyłki pomiaru, delta 20st) gdy czujnik jest podłączony do modułu, natomiast gdy podłącze ten sam czujnik, tymi samymi przewodami do wejścia temperaturowego, ale na SNAP'ie, wtedy pomiar jest idealny... Sterownik, snap i moduł zasilane są z tego samego źródła, próbowałem już kable nieekranowane i ekranowane (bez efektu), próbowałem podłączyć na krotko czujnik bezpośrednio do modułu i do SNAP'a, ten sam skutek ( chciałem wykluczyć wpływ zakłóceń, bo miedzy czujnikiem a sterownikiem jest 100m odległości). Czujnik podłączam zgodnie z dokumentacja dostarczona do modułu, może gdzieś w instrukcji jest błąd? Jedyne co zauważyłem to to, ze podłączając ta aplikacje w swoim warsztacie, pomiar temperatury przez moduł był w granicach przyzwoitości, a opisywany problem wystąpił po podłączeniu aplikacji na obiekcie. Może wpływ zasilania głównego,złego uziemienia? Jeśli tak, to dlaczego zasilanie wpływa tylko na moduł, a nie na SNAP?

Jeśli Państwo maja jakieś propozycje, chętnie sprawdzę
Z góry dziękuje za pomoc

Łukasz Kamiński
Gulgor
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr, 11 sty 2012, 15:30

Re: Bledny pomiar temperatury MODUL IO-PT400

Postprzez Mateusz Sikorski » Cz, 12 sty 2012, 09:04

Witam,
prosiłbym o informację czy sprzęt był kupowany bezpośrednio u nas czy przez pośrednika ?
Ile przewodów posiada Pański czujnik ? Czy to jest czujnik PT100 ?
Proszę opisać jak Pan go dokładnie podłącza do modułu IO-PT400.
Mateusz Sikorski
Elmark Automatyka S.A.
Mateusz Sikorski
 
Posty: 558
Dołączył(a): Śr, 13 lip 2011, 08:08

Re: Bledny pomiar temperatury MODUL IO-PT400

Postprzez Mateusz Sikorski » Cz, 12 sty 2012, 14:21

Witam,
poprosiłbym jeszcze o przesłanie programu (tylko spakowany).
Mateusz Sikorski
Elmark Automatyka S.A.
Mateusz Sikorski
 
Posty: 558
Dołączył(a): Śr, 13 lip 2011, 08:08

Re: Bledny pomiar temperatury MODUL IO-PT400

Postprzez Gulgor » Wt, 17 sty 2012, 11:38

Witam panie Mateuszu,

Przepraszam za przerwę, ale pracuje w delegacji i czasami jestem odcięty do świata

Może najpierw odpowiem na pytania.
1) Tak, sprzęt był kupowany bezpośrednio u Was.
2) czujnik posiada 3 przewody ( bialy i dwa czerwone)
3) Jest to czujnik Pt100 ( Limatherm )
4) opis podłączenia będzie poniżej
5) jeśli chodzi o program, to chyba jest bez znaczenia w tym przypadku, bo specjalnie zaaplikowałem najprostszy program wyświetlający na ekranie rejestr MI, do którego przypisałem wejście pomiarowe (we wersji przed i po linearyzacji). "Pływanie" + offset było widoczne w obydwu wersjach.
ad 4) podłączenie do modułu PT-400:
wersja A) jeden czerwony przewód do -V, drugi czerwony przewód do -I, biały przewód do +V i zrobiłem krótki mostek ( przy module ) do +I
wersja B) jeden czerwony przewód do +V, drugi czerwony przewód do +I, biały przewód do -V i zrobiłem krótki mostek ( przy module ) do -I
wersja C) jeden czerwony przewód do -V, drugi czerwony przewód do -I, biały przewód do +V i zrobiłem długi mostek ( przy czujniku ) do +I
wersja D) jeden czerwony przewód do +V, drugi czerwony przewód do +I, biały przewód do -V i zrobiłem długi mostek ( przy czujniku ) do -I
Wszystkie 4 wersje z takim samym skutkiem,

Podłączenie do SNAP'a (V200-18-E6B): jeden czerwony przewód do pierwszego PT4, drugi czerwony do drugiego PT4, biały przewód do CM4.
Pomiar idealny.

Pozdrawiam
Łukasz Kamiński
Gulgor
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr, 11 sty 2012, 15:30

Re: Bledny pomiar temperatury MODUL IO-PT400

Postprzez Mateusz Sikorski » Wt, 17 sty 2012, 12:55

Witam,
domniemam, że 2 przewody czerwone wychodzą z tego samego miejsca.
Prosiłbym jeszcze o wgranie programu z załącznika z wersją B podłączenia.
U mnie takie połączenie gwarantuje dobry pomiar bez pływania wartości lub offsetu.

Jeśli problem nadal występuje to proszę przesłać moduł IO-PT400 (najlepiej wraz z Pańskim czujnikiem, jeśli to oczywiście możliwe) na adres:

Elmark Automatyka Sp. z o.o. - SERWIS
ul. Niemcewicza 76
05-075 Warszawa-Wesoła

wraz z opisem, problemu (wystarczy podać informację o pływie oraz offsecie).
Załączniki
pt100.zip
(166.81 KiB) Pobrane 849 razy
Mateusz Sikorski
Elmark Automatyka S.A.
Mateusz Sikorski
 
Posty: 558
Dołączył(a): Śr, 13 lip 2011, 08:08


Powrót do Unitronics



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

cron