Animacje, gify, dodatki - HMI - VisiLogic

Pytania i odpowiedzi dotyczące sprzętu Unitronics

Moderatorzy: Marek Sikora, Mateusz Sikorski

Animacje, gify, dodatki - HMI - VisiLogic

Postprzez goldi » Śr, 6 cze 2012, 22:34

Witam,
Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda kwestia uruchomienia animacji, jakiegoś gifa na wyświetlaczu HMI sterownika OPLC. Czy unitronics dostarcza jakieś nakładki/dodatki do visilogic aby móc dołączać własne animacje lub też projektować w samym programie. Zdaje sobie sprawę, że na wyświetlaczu 320 x 240 pikseli i 256 kolorach nie uzyskamy ekstra obrazu. Chodzi tylko o przedstawienie jakiegoś ruchu, pokazanie jakiegoś procesu. Jedynym rozwiązaniem, które na razie przychodzi mi do głowy to wrzucenie przykładowo trzech obrazków różniących się jednym elementem ("ruchomym"), które odpowiednio poukładane w czasie pokazywałyby się (lub ukrywały) dając wyobrażenie ruchu. Pytanie jest czy można to wykonać prościej? Proszę o wskazówki.
goldi
 
Posty: 35
Dołączył(a): Pn, 2 kwi 2012, 20:05

Re: Animacje, gify, dodatki - HMI - VisiLogic

Postprzez Mateusz Sikorski » Pt, 8 cze 2012, 06:54

Witam,
niestety VisiLogic nie posiada obsługi gifów oraz nie istnieje żadna nakładka na niego umożliwiająca taką obsługę. Jedyne co można zrobić w tej kwestii to wrzucić, tak jak Pan wspominał, kilka obrazków różniących się ruchomym elementem (List of Images: By Pointer / By Range) i podpięciu pod ten obiekt HMI wartość rejestru (np.MI ), który będzie inkrementowany z określoną przez użytkownika prędkością.
Mateusz Sikorski
Elmark Automatyka S.A.
Mateusz Sikorski
 
Posty: 558
Dołączył(a): Śr, 13 lip 2011, 08:08

Re: Animacje, gify, dodatki - HMI - VisiLogic

Postprzez goldi » Pt, 8 cze 2012, 07:41

Ok, dziękuję.
goldi
 
Posty: 35
Dołączył(a): Pn, 2 kwi 2012, 20:05

Re: Animacje, gify, dodatki - HMI - VisiLogic

Postprzez teowo » Śr, 5 cze 2019, 13:34

Miałem podobny problem. Koniec końców zleciłem wykonanie animacji 3d i uzyskałem coś, czego sam bym w życiu nie wykonał. Jak dla mnie propozycje od https://modii3d.com/oferta/animacje-3d są doskonałe. Jeśli ktoś szuka światowej klasy w normalnej cenie i wykonania pracy w terminie - może być pewny, że tam dostanie nie tylko to, ale i fachowe podejscie.
teowo
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr, 5 cze 2019, 13:29


Powrót do Unitronics



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

cron