opisy

Pytania i odpowiedzi dotyczące sprzętu Unitronics

Moderatorzy: Marek Sikora, Mateusz Sikorski

opisy

Postprzez ŁukaszSz » Pn, 2 cze 2008, 14:23

Witam. Mam pytanie czy ma ktoś w posiadaniiu polski opis do sterowników Unitronics Vision 260 i 290. Może jakieś przykładowe aplikacje i programy. Jak połączyć te sterowniki w sieci po różnych protokołach?
Bede wdzięczny za informacje :mrgreen:
ŁukaszSz
 

Re: opisy

Postprzez Marek Bombor » Pn, 2 cze 2008, 15:00

Witam Pana,
obecnie posiadamy w j. polskim podręczniki użytkownika do tych sterowników, oraz kilka przykładowych aplikacji na naszej stronie internetowej. Ze strony poświęconej firmie Unitronics, wybieramy oprogramowanie (otworzy się nam nowe okienko) i następnie przykłady.

Dużo więcej przykładowych aplikacji wraz z opisem w j. angielskim znajduje się na dysku, w miejscu w którym jest zainstalowane oprogramowanie narzędziowe. Jeżeli nie zmieniał Pan miejsca docelowego, to przykładowe aplikacje wraz z dokumentacją techniczną w formacie pdf znajdują się na dysku C:\Program Files\Unitronics\Unitronics VisiLogic_C\..

Proszę zauważyć, że w razie problemów z napisaniem aplikacji można się z nami skontaktować tel. lub drogą mailową pod adresem sterowniki@elmark.com.pl w celu uzyskania pomocy technicznej.
Marek Bombor
 

Re: opisy

Postprzez ŁukaszSz » Pn, 2 cze 2008, 17:48

Dziekuje bardzo za podpowiedź i ewentualne wsaprcie :D
ŁukaszSz
 

Re: opisy

Postprzez ŁukaszSz » Wt, 3 cze 2008, 11:16

Panie Marku, mam prośbę, ponieważ przejrzałem dostępne przykłady o których Pan mówił, ale chciałbym prosić o pokazanie mi najprostrzego sposobu komunikacji sterownika V230 z V290 np. zeby ten pierwszy wystawił sygnał na jakimś wyjściu drugiego lub na wyświetlaczu tego drugiego pojawił się jakiś komunikat, bo ja już nie wiem jak ot zrobić ;/. Być może mam zły układ przewodów we wtyczce RJ-11( przewody mam nieskrosowane od 1 do 6 pinu).
( bo w przykładzie jest inkrementacja rejestrów, mniej więcej wiem o co tam chodzi ale sam nie moge skomunikować tych sterowników)

ewentualnie proszę o jakieś wskazówki.
ŁukaszSz
 

Re: opisy

Postprzez Marek Bombor » Wt, 3 cze 2008, 12:13

Panie Łukaszu,

taki przykład a raczej przykłady znajdują się w zakładce Examples. Proszę wykorzystać przykład V120_Modbus_Master i V120_Modbus_Slave.
Proszę również sprawdzić czy kabelek jest podłączony do odpowiedniego portu w sterownikach oraz spr. numer ID.

Na pytanie dotyczące portu szeregowego odp. mailem (rozpisane piny znajdują się w helpie: należy wpisać np. RS232)

Jeżeli w dalszym ciągu nie uzyska Pan komunikacji to proszę o kontakt telefoniczny.
Marek Bombor
 

Re: opisy

Postprzez ŁukaszSz » Śr, 4 cze 2008, 13:37

Panie Marku,

czy jest jakiś sposób, żeby sprawdzić czy sterowniki się widzą, jakieś pingowanie czy coś w tym rodzaju?
ŁukaszSz
 

Re: opisy

Postprzez Marek Bombor » Śr, 4 cze 2008, 13:59

Witam,

proszę o kontakt pod adresem e-mail: mb@elmark.com.pl i podanie nr tel.
Marek Bombor
 

Re: opisy

Postprzez Marek Bombor » Śr, 4 cze 2008, 14:30

Panie Łukaszu,

proszę o sprawdzenie portów, przez które się Pan komunikuje, czy przypadkiem nie są uszkodzone.
Czy wgrał Pan aplikację i sprawdził parametry o których pisałem wczoraj ?
Marek Bombor
 

Re: opisy

Postprzez Adrian Surma » Pn, 23 cze 2008, 09:18

Umieszczam programy dla sterowników master i slave w uproszczonej wersji.
Master slave.rar
Działają przy połączeniu sterowników przez port1
(189.67 KiB) Pobrane 1226 razy


Ostatnio przesunięty w górę Pn, 23 cze 2008, 09:18 przez: Anonymous.
Adrian Surma
Adrian Surma
 
Posty: 142
Dołączył(a): Pt, 6 cze 2008, 07:17


Powrót do Unitronics



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości