CANbus i Modbus

Pytania i odpowiedzi dotyczące sprzętu Unitronics

Moderatorzy: Marek Sikora, Mateusz Sikorski

Re: CANbus i Modbus

Postprzez AndrzejB » Pn, 27 lip 2009, 21:55

Chyba nie dodałem załacznika :oops:
Załączniki
przykład.rar
(52.26 KiB) Pobrane 653 razy
AndrzejB
 
Posty: 37
Dołączył(a): Cz, 12 cze 2008, 12:05

Re: CANbus i Modbus

Postprzez sopalp » Wt, 28 lip 2009, 20:40

Witam serdecznie,
Mam pytanie, bo nie wiem jak zrobic, aby predkosc, oraz adres ModBus-a byly mozliwe do zmiany, za pomoca klawiatury vision230, dodam ze program wykorzystuje dwa porty, czyli dwa ModBus-y muszą miec niezależną od siebie mozliwosc zmiany tych parametrow ( predkosc transmisji, oraz adres).
sopalp
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt, 28 lip 2009, 20:29

Re: CANbus i Modbus

Postprzez AndrzejB » Wt, 28 lip 2009, 21:08

Witam
Prędkośc transmisji przyporządkowana jest do danego portu COM podczas konfiguracji tego portu i raczej nie ma możliwosci zmiany z klawiatury, co do zmiany adresu MODBUSA zapewne jest gdzieś zapisywany w rejestrach systemowych sterownika tylko po co go zmieniać. Może nie bardzo zrozumiałem co autor miał na myśli, wiec może kolega bardziej rozwinie temat a znajdzie sie prostsze rozwianie.

Pozdrawiam
AndrzejB
 
Posty: 37
Dołączył(a): Cz, 12 cze 2008, 12:05

Re: CANbus i Modbus

Postprzez sopalp » Śr, 29 lip 2009, 06:05

Witam,
Tez uwazam ze zmiana adresu, jak i predkosci jest nie potrzebna, jednak w projekcie, mam napisane ze te parametry powinno dac sie zmieniać, dodam tez ze kiedys widzialem taki program, w ktorym byla mozliwosc zmiany predkosci oraz, adresu. Wygladalo to tak, ze na ekranie vision 230 byly wyszczegolnione ModBus1, oraz ModBus2, wchodzac do parametrow ModBus1, mozna bylo tam wpisac predkosc, oraz adres, podobnie jak wchodzac do ModBus2, tez mozna bylo dokonac takich zmian. Niestety, nie znam autora tamtego programu. Pozdrawiam
sopalp
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt, 28 lip 2009, 20:29

Re: CANbus i Modbus

Postprzez CeZar85 » N, 2 sie 2009, 17:54

Dziekuje AndrzejB za pomoc o to wlasnie mi chodzilo;]
CeZar85
 
Posty: 4
Dołączył(a): Śr, 22 lip 2009, 15:52

Poprzednia strona

Powrót do Unitronics



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości