Szybki licznik sztuk

Pytania i odpowiedzi dotyczące sprzętu Unitronics

Moderatorzy: Marek Sikora, Mateusz Sikorski

Szybki licznik sztuk

Postprzez abielowka » Cz, 10 mar 2016, 10:27

Witam,

Mam problem ze zliczaniem sztuk wyrobów w maszynie. Do tej pory wszystko było dobrze, ale dyrekcja postanowiła zwiększyć wydajność maszyn, przez co sterownik Unitronics nie nadąża zliczać sztuk. Do tej pory wykorzystywaliśmy przerwanie _Interrupt 2.5 mS oraz wejście 0,1 jako High Speed Inputs. W załączniku zamieściłem zrzut z konfiguracji oraz program zliczającego sztuki, zamieszczony w przerwaniu. W naszym programie musieliśmy zastosować filtracje sygnału wejściowego (MI 302). Bez filtracji sterownik zliczał podwójnie sztuki (najprawdopodobniej wynika to z zakłóceń podczas wykrywania wyrobu opuszczającego maszynę). Wykorzystujemy sterowniki V230 oraz Snap-in V200-18-E1B. Próbowaliśmy użyć przerwania HSC, ale też nam się nie udało.

Czy moglibyście podpowiedzieć jak napisać program szybkiego licznika z filtracją sygnału wejściowego.
Załączniki
konfiguracja.JPG
(68.06 KiB) Pobrane 817 razy
program.JPG
(61.25 KiB) Pobrane 876 razy
abielowka
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz, 10 mar 2016, 09:08

Re: Szybki licznik sztuk

Postprzez Mateusz Sikorski » Cz, 10 mar 2016, 10:34

Witam,
jeśli używa Pan szybkiego wejścia licznikowego w Unitronics to jest ono zliczane przez osobny procesor (inny niż w przypadku PLC) i wartość tego licznika jest pobierana z każdym skanem programu PLC. W Pańskim SNAP'ie największa częstotliwość, jaką może uzyskać to wejście to 10kHz. Przy Pańskim przerwaniu 2,5ms jest to 400Hz, więc nie radzę używać tego przerwania do obsługi wejść licznikowych. Czy próbował Pan wkleić ten kod do programu PLC (ale nie do przerwania) ?
Mateusz Sikorski
Elmark Automatyka S.A.
Mateusz Sikorski
 
Posty: 558
Dołączył(a): Śr, 13 lip 2011, 08:08


Powrót do Unitronics



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

cron