Brak połączenia JAZZ poprzez MJ20-RS (RS 232) z U90

Pytania i odpowiedzi dotyczące sprzętu Unitronics

Moderatorzy: Marek Sikora, Mateusz Sikorski

Brak połączenia JAZZ poprzez MJ20-RS (RS 232) z U90

Postprzez Tiregus » Śr, 16 mar 2016, 17:52

Witam, mój pierwszy post na forum. Niedawno dostałem mało używany sterownik PLC Unitronics JAZZ JZ10-11-R31. Dokupiłem do niego zasilacz 24 VDC oraz urządzenie MJ20-RS służące do komunikacji sterownika z PC i tutaj mój problem. Po zainstalowaniu programu U90 ladder na moim laptopie (winda 7) niewykrywa mi wogule sterownika - nie wiem gdzie jest przyczyna ? - zaczne od początku.


-Podłączyłem sterownik PLC do zasilania 24 VDC ( sterownik działa - wyświetla się w nim program ze starej pracy inżynierskiej kolegi).
-Podłączam programator JZ20-RS do sterownika i podłączam dołączony w zestawie przewod 4 zylowy do złączki MJ10-22CS25 ( mam na wyjściu RS232).
-Podłączam te złączke z końcówką RS232 do Konwertera RS232 na USB ( niestety mój laptop nie posiada wejścia RS232 - więc użyłem konwertera na USB).
-Po podłączeniu kabla usb do PC wyświetliłą mi się informacja, że prawidłowo został zainstalowany sprzęt na porcie COM3.

Odpalam U90 ladderm zaznaczam swój sterownik Jazz JZ10-11-r31 i zgodnie z filmikami na YT prubuje go połączyć z PC -->> klikam w pasku zadań "
Controller" - a następnie "operating system" -- > w "Communication port wybieram" COM3 i prędkosc 9600 bps i następnie klikam "Check current O/S" .... czekam 5 sekund i wyskakuej mi błąd "komunikacja nie mozę być ustawiona ze względu na jeden z następujących błędów - po ang. " (cabble connection are not secure, timeout is too short , incorrect communication settings")

Nie wiem co robić. Miałem styczność z LOGO! V7 z komunikacja przez ethernet - było prościej - w przypadku unitronics nie wiem jak się połączyć z PC - jakieś rady ? :idea: :idea:

zainstalowałem jeszcze jakiś program (znalezione w google), niby sterownik do komunikacji usb na rs232 ( ponoc działa automatycznie po zainstalowaniu - wymagany reset PC)
Tiregus
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr, 16 mar 2016, 17:34

Re: Brak połączenia JAZZ poprzez MJ20-RS (RS 232) z U90

Postprzez GrzegorzS » Cz, 17 mar 2016, 06:51

Witam

Jeżeli ma pan pewność co do poprawnego działania sprzętu i przejściówek, mam tu na myśli przede wszystkim konwerter RS232 na USB to proszę spróbować zwiększyć Time Out na 2sekundy, czyli klikamy Controller-->M90 OPLC Settings, zmieniamy Time Out i klikamy obok Get Version.
GrzegorzS
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pt, 25 paź 2013, 07:28


Powrót do Unitronics



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości