Problem z rozszerzonym WEBSERVEREM V700

Pytania i odpowiedzi dotyczące sprzętu Unitronics

Moderatorzy: Marek Sikora, Mateusz Sikorski

Problem z rozszerzonym WEBSERVEREM V700

Postprzez gruku » Wt, 6 wrz 2016, 09:15

Dzień dobry
Mam problem z uruchomieniem webservera z karty SD. Przykład "Webserver with DT" powoduje błędy że SB i SI z przykładu są nieużywane w V700. ze względu na hasło na podprogramie nie mogę nic z tym zrobić. Dodatkowo czuje trochę niesmak ze względu na fakt, że podprogramy z hasłem (jak w tym przykładzie) nie można wyeksportować z tego względu cały projekt muszę przerzucać do czystego programu z podprogramem WEBSERVERA. Jest to niezbyt przyjemne ze względu na to, że nie można otworzyć dwóch oddzielnych okien z programem. Można wyeksportować podprogramy ale bez maina, dodatkowo nie mam zielonego pojęcia jak przenieść ekrany.
Proszę o poradę.
Pozdrawiam Tomasz K.
gruku
 
Posty: 93
Dołączył(a): N, 10 sty 2010, 12:16
Lokalizacja: Iława

Re: Problem z rozszerzonym WEBSERVEREM V700

Postprzez Mateusz Sikorski » Wt, 6 wrz 2016, 09:21

Witam,
program z przykładów "Webserver with DT" został napisany przez prywatną osobę i udostępniony tylko do odczytu. Niestety nawet my nie mamy dostępu do zahasłowanych podprogramów. Dodatkowo producent też nie chce udzielić nam takich informacji.
Mateusz Sikorski
Elmark Automatyka S.A.
Mateusz Sikorski
 
Posty: 558
Dołączył(a): Śr, 13 lip 2011, 08:08

Re: Problem z rozszerzonym WEBSERVEREM V700

Postprzez gruku » Wt, 6 wrz 2016, 09:24

Czyli nie ma gotowego przykładu webservera dla V700? Czy istnieje możliwość otworzenia dwóch programów Visilogic w tym samym czasie?
gruku
 
Posty: 93
Dołączył(a): N, 10 sty 2010, 12:16
Lokalizacja: Iława

Re: Problem z rozszerzonym WEBSERVEREM V700

Postprzez Mateusz Sikorski » Wt, 6 wrz 2016, 09:32

A próbował Pan z tymi programami?
Załączniki
WebServer (1).zip
(1.35 MiB) Pobrane 889 razy
webserver.zip
(168.96 KiB) Pobrane 873 razy
Mateusz Sikorski
Elmark Automatyka S.A.
Mateusz Sikorski
 
Posty: 558
Dołączył(a): Śr, 13 lip 2011, 08:08

Re: Problem z rozszerzonym WEBSERVEREM V700

Postprzez gruku » Wt, 6 wrz 2016, 09:37

Oba pliki ściągnąłem ze strony unitronicsa. Ten simple Webserver mnie nie satysfakcjonuje ponieważ ma zbyt duże ograniczenia (projekt ma dużo zmiennych). Drugi jak pisałem używa podprogramu "Webserver with DT" nie da się go wgrać na sterownik ponieważ kompilator wyrzuca błędy o użyciu dwóch SB i SI których w V700 nie używa się. V700 ma inny sposób sprawdzania połączenia ethernet niż pozostałe. Wcześniej robiłem projekt na V350 i nie było problemu teraz kupiłem trzy V700 i miały pracować jako Webserver i mam problem.
gruku
 
Posty: 93
Dołączył(a): N, 10 sty 2010, 12:16
Lokalizacja: Iława

Re: Problem z rozszerzonym WEBSERVEREM V700

Postprzez gruku » Wt, 6 wrz 2016, 10:24

Czyli na tą chwilę muszę wstrzymać projekt. Czy istnieje możliwość uruchomienia dwóch programów Visilogic w tym samym czasie?
gruku
 
Posty: 93
Dołączył(a): N, 10 sty 2010, 12:16
Lokalizacja: Iława

Re: Problem z rozszerzonym WEBSERVEREM V700

Postprzez Mateusz Sikorski » Wt, 6 wrz 2016, 10:37

Witam,
oczywiście można uruchomić dwa razy VisiLogica w tym samym momencie - poniżej instrukcja:

1) Zduplikuj (kopiuj i wklej w tym samym miejscu) katalog Unitronics VisiLogic_C w folderze C:\Program Files\Unitronics
2) Zmień nazwę nowopowstałego katalogu na Unitronics VisiLogic_C-2
3) Otwórz katalog C:\Program Files\Unitronics\Unitronics VisiLogic_C - 2\VisiLogic Self Reg DLLs a następnie wykasuj jego całą zawartość
4) Otwórz katalog C:\Program Files\Unitronics\Unitronics VisiLogic_C - 2\Data\FB_Lib\Dll a następnie wykasuj jego całą zawartość
5) Otwórz katalog C:\Program Files\Unitronics\Unitronics VisiLogic_C - 2\Main a następnie stwórz skrót do pliku VisiLogic.exe (możesz zmienić nazwę na VisiLogic 2)

Teraz powinno udać się otworzyć 2 x VisiLogic w tym samym momencie, używając skrótu do pliku VisiLogic.exe z katalogu VisiLogic-C oraz skrótu z katalogu VisiLogic-C2
Mateusz Sikorski
Elmark Automatyka S.A.
Mateusz Sikorski
 
Posty: 558
Dołączył(a): Śr, 13 lip 2011, 08:08

Re: Problem z rozszerzonym WEBSERVEREM V700

Postprzez gruku » Wt, 6 wrz 2016, 11:15

Ok. Dziękuje działa. Problem jest tylko jeśli chce przekopiować elementy z jednego projektu do drugiego muszę zamykać jeden otwierać drugi i tak z każdą rzeczą. Byłbym wdzięczny jeśli będzie miał Pan informację jak użyć Webservera z karty SD w V700 ponieważ jestem w trakcie realizacji i nie spodziewałem się, że będzie z tym problem. Miałem dokupić czwarty panel ale chyba się wstrzymam.
Pozdrawiam
gruku
 
Posty: 93
Dołączył(a): N, 10 sty 2010, 12:16
Lokalizacja: Iława

Re: Problem z rozszerzonym WEBSERVEREM V700

Postprzez Mateusz Sikorski » Wt, 6 wrz 2016, 11:56

Witam,
tyle udało mi się uzyskać od producenta w sprawie Webserver'a dla V700.
Załączniki
V700 Web Server.zip
(1.02 MiB) Pobrane 881 razy
Mateusz Sikorski
Elmark Automatyka S.A.
Mateusz Sikorski
 
Posty: 558
Dołączył(a): Śr, 13 lip 2011, 08:08

Re: Problem z rozszerzonym WEBSERVEREM V700

Postprzez gruku » Wt, 6 wrz 2016, 14:33

Dziękuje bardzo. Webserver działa:)
Pozdrawiam
gruku
 
Posty: 93
Dołączył(a): N, 10 sty 2010, 12:16
Lokalizacja: Iława


Powrót do Unitronics



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości