V350 + MODBUS + ETHERNET

Pytania i odpowiedzi dotyczące sprzętu Unitronics

Moderatorzy: Marek Sikora, Mateusz Sikorski

V350 + MODBUS + ETHERNET

Postprzez e-r-n-e-s-t » Cz, 6 paź 2016, 19:52

Witam,

Mam ogromną prośbę o wskazanie właściwej drogi przy prawidłowej konfiguracji programu w celu uruchomienia jednocześnie komunikacji MODBUS oraz ETHERNET na sterowniku V350.

Aktualna zestawienie sprzętu to :

Sterownik V350-35-R34

na Port 1 mam standardowe wyjście skonfigurowane na RS485
na Port 2 mam kartę V100-17-ET2

Programuje poprzez ethernet i mam skonfigurowany "chyba" poprawnie bo wszystko działa poprawnie - wgrywam, debaguje, itd
Modbus RTU mam skonfigurowany tak że w podglądzie cyklicznie przełącza się pomiędzy MODBUS a PCOM na Com1

Proszę o pomoc bo to mój pierwszy kontakt z sterownikami UNITRONICS a po 5 godzinach sprawdzania nie wiem gdzie popełniam błąd.

Jeżeli temat był już poruszany to proszę o linka - jak szukam na forum to wszystkie zapytania o V350 modbus lub ethernet lub PCOM wskazują że pytam o zbyt popularne hasło ;)

Pozdrawiam
Ernest
e-r-n-e-s-t
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz, 6 paź 2016, 19:41

Re: V350 + MODBUS + ETHERNET

Postprzez Mateusz Sikorski » Pt, 7 paź 2016, 07:59

Witam,

proszę o podesłanie programu w celu sprawdzenia konfiguracji portu#1. Czy ustawił Pan tam RS485? Jakim kablem łączy się Pan ze sterownikiem na porcie szeregowym. Czy zworki w środku sterownika zostały zmienione? Jeśli tak, to czy ustawił Pan terminację czy bez?
Mateusz Sikorski
Elmark Automatyka S.A.
Mateusz Sikorski
 
Posty: 558
Dołączył(a): Śr, 13 lip 2011, 08:08

Re: V350 + MODBUS + ETHERNET

Postprzez e-r-n-e-s-t » Pt, 7 paź 2016, 15:06

Witam,

1. W załączniku przesyłam podstawowy projekt na którym przeprowadzałem próby.

Magazyn_v1.zip
(212.22 KiB) Pobrane 743 razy


2. Na porcie COM 1 ustawiłem RS485 - przynajmniej mi się tak wydaje - natomiast na sterowniku w zakładce Serial - po podłączeniu testowego urządzenia Modbus - cyklicznie zmienia mi się rodzaj portu PCOM - MOdbus
3. Tymczasowo łącze się ze sterownikiem poprzez Ethernet - natomiast urządzenie modbud podłączone jest kabelkiem z jednej strony RJ12 - zacisk 1 i 6 z drugiej podłączenie na kostce zaciskowej urządzenia
4. Zworki zostały zmienione na RS485 oraz na terminację

Pozdrawiam
Ernest
e-r-n-e-s-t
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz, 6 paź 2016, 19:41

Re: V350 + MODBUS + ETHERNET

Postprzez Mateusz Sikorski » Pn, 10 paź 2016, 07:36

Witam,
Co do sterownika, to czy używa Pan portu USB w tym sterowniku (o ile jest)?
Czyli, zworki Ma Pan ustawione od 1 do 6 w następującej konfiguracji: OFF, ON, ON, OFF, ON, ON?
Z tego, co widzę, to parametry komunikacji to 9600 8n2, czy to poprawna konfiguracja? Prosiłbym o zmianę nr ID Modbus z 255 na wartość mniejszą niż 10, jeżeli to możliwe.
Blok Modbus Scan jest nie używany już - proszę używać bloku Scan_EX, chyba, że nie używa Pan sterownika V350, jako Modbus Slave - wtedy proszę usunąć całą tą linijkę kodu - nie będzie potrzebna.
Bloki funkcyjne Modbus proszę aktywować przez zbocza styków, a nie styk otwarty SB3 (jeżeli chce Pan używać styku otwartego to rekomenduję SB13 zamiast SB3).
Mateusz Sikorski
Elmark Automatyka S.A.
Mateusz Sikorski
 
Posty: 558
Dołączył(a): Śr, 13 lip 2011, 08:08


Powrót do Unitronics



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron