UniVision Licensing

Pytania i odpowiedzi dotyczące sprzętu Unitronics

Moderatorzy: Marek Sikora, Mateusz Sikorski

UniVision Licensing

Postprzez 71tomek » Śr, 20 cze 2018, 10:23

Mam pytanie odnośnie możliwości przesłania do klienta programu w formie (formacie), który pozwalałby tylko na wgranie bez możliwości edycji / podglądu drabinki ? Chodzi o ochronę programu przed kopiowaniem lub przepisaniem. Jak wyczytałem zabezpieczeniem przed wgraniem do innych sterowników byłoby użycie programu UniVision Licensing i sparowanie programu i sterownika. Można przybliżyć dostępne rozwiązania? Dziękuję.
71tomek
 
Posty: 116
Dołączył(a): Cz, 27 wrz 2012, 09:34

Re: UniVision Licensing

Postprzez Mateusz Sikorski » Śr, 20 cze 2018, 10:30

Witam,

w załącznikach, które Panu przesyłam znajdzie Pan wszelkie informacje na temat UniVision Licensing oraz UniDownload Designer (zdecydowanie bardziej polecam tą drugą opcję).
Załączniki
UniDownload Designer.pdf
(428.73 KiB) Pobrane 1102 razy
UniVision Licensing.pdf
(189.15 KiB) Pobrane 1080 razy
Mateusz Sikorski
Elmark Automatyka S.A.
Mateusz Sikorski
 
Posty: 558
Dołączył(a): Śr, 13 lip 2011, 08:08

Re: UniVision Licensing

Postprzez 71tomek » Cz, 21 cze 2018, 07:26

Przestudiowałem temat Download Designer. Mam jeszcze pytanie dotyczące numeru ID sterownika podawanego na etapie tworzenia pliku .udc z poziomu zakładki tools w visi logic ("przycisk Edit PLC Unique IDs Permisions"). Czy jest to jakiś unikatowy numer ID sterownika? Jak go odczytać lub przypisać z/do sterownika? Czy może jest to numer ID sterownika w pracującego w sieci, nadawany bloczkiem set plc network ID? Chodzi o to aby klient mógł wgrać dany plik udc tylko do konkretnego sterownika.
71tomek
 
Posty: 116
Dołączył(a): Cz, 27 wrz 2012, 09:34

Re: UniVision Licensing

Postprzez Mateusz Sikorski » Cz, 21 cze 2018, 07:32

Witam,
do Edit PLC Unique IDs Permisions należy wpisać dokładną wartość ze zmiennej SDW9 ze sterownika, jeśli chce Pan mieć możliwość wgrania tego pliku tylko do tego jednego konkretnego sterownika
Mateusz Sikorski
Elmark Automatyka S.A.
Mateusz Sikorski
 
Posty: 558
Dołączył(a): Śr, 13 lip 2011, 08:08

Re: UniVision Licensing

Postprzez 71tomek » Śr, 4 lip 2018, 11:26

Tworząc plik udc w UniDownload Designer aby przycisk Make File był aktywny trzeba zaznaczyć opcję Synchronize PLC Real Time Clock with PC time. Niestety synchronizacja w trakcie inicjowania wgrywania za pomocą UniDownloadera kończy się niepowodzeniem. Jaka może być tego przyczyna lub czy można jakoś pominąć synchronizację?
71tomek
 
Posty: 116
Dołączył(a): Cz, 27 wrz 2012, 09:34

Re: UniVision Licensing

Postprzez Jakub Lipski » Śr, 4 lip 2018, 15:42

Witam Panie Tomku,
Przycisk "make file" jest nieaktywny w momencie, gdy wszystkie okienka są puste (od binary library do application) oraz opcja Synchronize PLC Real Time Clock with PC time jest nieaktywna. W momencie gdy wszystko jest puste, próbuje Pan tworzyć projekt do wgrania bez żadnego zadania do zrobienia. Czy dodał Pan plik .vdf w polu "application" podczas tworzenia pliku .udc?
Jakub Lipski
Elmark Automatyka Sp. z o.o.
Jakub Lipski
 
Posty: 15
Dołączył(a): Śr, 4 lip 2018, 15:32

Re: UniVision Licensing

Postprzez 71tomek » Śr, 4 lip 2018, 18:01

Słusznie Pan to zauważył. Nie stworzyłem. Naiwnie pomyślałem, że wystarczy otworzyć projekt, otworzyć designera, wcisnąć make file i... plik udc utworzy się "sam". Proszę mi wybaczyć. Nie zauważyłem, że UniDownload Designer jest osobnym narzędziem.
Więc:
Tworzymy plik vdf w zakładce Project-> Ctreate project files
Wskazujemy ścieżkę w designerze w okienku Aplication.
A co z polami Binary Library, BOOT, O/S? Można je pominąć? Czym to skutkuje?
(Nie mam fizycznie sterownika (V1040). Jest u klienta.)
Dziękuję.
71tomek
 
Posty: 116
Dołączył(a): Cz, 27 wrz 2012, 09:34

Re: UniVision Licensing

Postprzez Jakub Lipski » Cz, 5 lip 2018, 07:20

Panie Tomaszu,
Pola Binary Library, BOOT oraz O/S służą do aktualizacji software'u i plików wewnętrznych sterownika i można pominąć.
Tak samo można pominąć Synchronize PLC Real Time Clock with PC time.
Jakub Lipski
Elmark Automatyka Sp. z o.o.
Jakub Lipski
 
Posty: 15
Dołączył(a): Śr, 4 lip 2018, 15:32


Powrót do Unitronics



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości

cron