Usunięcie modułu WEBSERWER z aplikacji

Pytania i odpowiedzi dotyczące sprzętu Unitronics

Moderatorzy: Marek Sikora, Mateusz Sikorski

Usunięcie modułu WEBSERWER z aplikacji

Postprzez gruku » Pt, 31 sie 2018, 10:44

Witam.
Stworzyłem system który wykorzystywał webserwer wbudowany w PLC. Używam panelu V1210, który ma tylko 4 sockety po IP. W tej chwili socket 0 używam na komunikację z laptopem, socket 2 jest masterem, socket 3 jest slavem dla SCADY. Problem mam z socketem 1 potrzebuję go jako slave jednakże wcześniej na tym sockecie miałem postawiony enhanced webserwer i było ok. W tej chwili chcę usunąć webserwer ale nie moge usunąć modułu webserwera poniewaz jest hasło (program webserwera ze strony producenta). Problem jest taki, że z tego samego socketu korzysta program producenta. Co mogę w takiej sytuacji zrobić. Czy zna ktoś hasło do tych podprogramów?
Pozdrawiam
gruku
 
Posty: 93
Dołączył(a): N, 10 sty 2010, 12:16
Lokalizacja: Iława

Re: Usunięcie modułu WEBSERWER z aplikacji

Postprzez Mateusz Sikorski » Pt, 31 sie 2018, 10:51

Witam,
Chodzi Panu o program wykorzystujący Enhanced Webserver, tak? Jeśli tak, to niestety producent nie udostępnia hasła do tego podprogamu nikomu, nawet nam. Jest to spowodowane tym, że podprogram ten został napisany przez osobę zewnętrzną i udostępniony producentowi.
Jeżeli nie korzysta Pan już z tego podprogramu to należałoby napisać nowy program. Domyślam się, że ma Pan już napisany kawałek kodu w tym projekcie, dlatego zalecam skopiować wszystko do nowo utworzonego podprogramu a następnie wyeksportować go do pliku (górna zakładka Project -> Export Subroutine) a następnie zaimportować do nowego programu za pomocą funkcji Import Subroutine.
Mateusz Sikorski
Elmark Automatyka S.A.
Mateusz Sikorski
 
Posty: 558
Dołączył(a): Śr, 13 lip 2011, 08:08

Re: Usunięcie modułu WEBSERWER z aplikacji

Postprzez gruku » Pt, 31 sie 2018, 11:30

Problem został rozwiązany.
Szukałem odwołania do podprogramu i nie mogłem znaleźć ale już znalazłem. Usunąłem wywołanie i jest ok.
Pozdrawiam
gruku
 
Posty: 93
Dołączył(a): N, 10 sty 2010, 12:16
Lokalizacja: Iława


Powrót do Unitronics



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 13 gości