Problem z U90Ladder w WIN10

Pytania i odpowiedzi dotyczące sprzętu Unitronics

Moderatorzy: Marek Sikora, Mateusz Sikorski

Problem z U90Ladder w WIN10

Postprzez Daniel » Śr, 4 mar 2020, 15:49

Witam,
U90 Ladder zawiesza się przy próbie edycji drabinki, lub też przy próbie dodania styku do nowego projektu.
Komputer ma Win 10 pro, jest zaktualizowany, U90 Ladder w najnowszej wersji: 6.6.45 również reinstalowany bez powodzenia.

Proszę o pomoc
Sprawa pilna ponieważ nie mogę zmodyfikować programu dla klienta.

Pozdrawiam
Daniel
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr, 4 mar 2020, 15:46

Re: Problem z U90Ladder w WIN10

Postprzez Daniel » Cz, 5 mar 2020, 08:13

Rozgryzłem problem.
Wróciłem do biura i ..... program działa ????
Okazało się, że normalnie pracuję na monitorze 24" 1920x1200 i mam systemowo ustawione powiększenie bazowe na 150%. I wszystko jest ok.
Będąc na obiekcie chciałem pracować na 13" ekranie laptopa, który ma rozdzielczość 1920x1080 i tym bardziej potrzebne jest powiększenie abym cokolwiek widział, (wzrok już nie ten).
I tu jest pogrzebany problem z tym oprogramowaniem, ponieważ nie posiada ono funkcji skalowania widoku.
Po prostu po dodaniu styku lub próbie edycji już istniejącego, okienko wprowadzania danych wyświetla się poza obszarem widocznym co sprawia wrażenie zawieszenia oprogramowania.... i nic z tym nie można zrobić poza zabiciem wątku.
Może dystrybutor mógłby wpłynąć na programistów Unitronics aby funkcję skalowania umieścili w oprogramowaniu?
Używam sporo oprogramowania narzędziowego i pierwszy raz spotykam się z brakiem takiej funkcji...
Gdybym musiał pracować tylko na laptopie to dla mnie ten soft nadaje się do kosza bo jak ustawię odpowiednie powiększenie systemowe to wyświetla się zbyt drobny obraz i niewiele widzę a jak powiększę obraz to program najwyraźniej ma ustawione na sztywno współrzędne wyświetlania wyskakujących okienek i też się da da pracować...

Pozdrawiam forumowiczów
Daniel
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr, 4 mar 2020, 15:46

Re: Problem z U90Ladder w WIN10

Postprzez Mateusz Sikorski » Cz, 5 mar 2020, 11:02

Witam panie Danielu,
problem jest nam znany z Windows 10. Niemniej jednak zgłosiliśmy jeszcze raz ten problem do producenta. Poniżej przesyłam ich odpowiedź:
U90Ladder to stosunkowo stare oprogramowanie oparte na VB6 i nie obsługuje skalowaniaś. Obecnie możemy zaoferować użycie kombinacji klawiszy alt + spacja + M. Kiedy okno argumentu nie wyświetla się na ekranie, użyj tej kombinacji klawiszy i użyj klawiszy strzałek, aby przenieść okno z powrotem na ekran.
Mateusz Sikorski
Elmark Automatyka S.A.
Mateusz Sikorski
 
Posty: 558
Dołączył(a): Śr, 13 lip 2011, 08:08


Powrót do Unitronics



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

cron