VisiLogic pod Linuksem - da się? Czy ktoś próbował?

Pytania i odpowiedzi dotyczące sprzętu Unitronics

Moderatorzy: Marek Sikora, Mateusz Sikorski

VisiLogic pod Linuksem - da się? Czy ktoś próbował?

Postprzez Te-Ster » Śr, 8 kwi 2020, 20:15

Witam.
Mam pytanie, jak w tytule - czy ktoś z Was, drodzy Koledzy, próbował uruchomić VisiLogic'a pod jakimkolwiek Linuksem? Ja próbowałem tego nowego (z serii 9) i nie potrafię go nawet zainstalować. Ani pod Wine'm, ani na maszynie wirtualnej z zainstalowanymi Windowsami Vistą, "7" ani "8", ani 32, ani 64.
A pamiętam jak wiele lat temu na LinuxMincie z zainstalowanymi na maszynie wirtualnej Windowsami XP uruchomiłem VisiLogic serii 6. Chodziło to całkiem szybko, choć komunikacja z PLC była tylko poprzez COM (sterowniki nie miały wtedy USB).
I nie pytajcie, proszę, po co mi to - każdy linuksiarz ma swoje powody by to zrobić, każdy ma inne, ale tak samo ważne (dla niego)...
Pozdrawiam serdecznie, Stander Tojas.
Te-Ster
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pt, 20 sty 2012, 12:57

Re: VisiLogic pod Linuksem - da się? Czy ktoś próbował?

Postprzez Mateusz Sikorski » Cz, 9 kwi 2020, 07:15

Witam,
proszę opisać dokładnie na czym polega problem z instalacją VisiLogic'a na wirtualnej maszynie z Windows 7.
1) Czy jest pan na koncie administratora?
2) Czy instalator jest odblokowany:
Obrazek?
3) Czy instalator jest uruchamiany "jako administrator"?
Mateusz Sikorski
Elmark Automatyka S.A.
Mateusz Sikorski
 
Posty: 558
Dołączył(a): Śr, 13 lip 2011, 08:08

Re: VisiLogic pod Linuksem - da się? Czy ktoś próbował?

Postprzez Te-Ster » Wt, 21 kwi 2020, 19:13

Już nie pamiętam, co było przyczyną, że instalacja nie mogła się zakończyć - o prawach administratora wiem i tak też robiłem instalację. Wydaje mi się, o ile dobrze pamiętam, że chodziło o brak zainstalowanego w windowsach jakiegoś pakietu NET - i, że to z tego powodu nie kończyła się instalacja Unitroniksa. A samego pakietu NET nie dało się zainstalować na maszynie wirtualnej... Ale pewności nie mam, było to jakiś rok temu...
Jest koronowany wirus, mamy więcej czasu - porobię próby i dam znać co i jak się nie chce dać :lol:
Odezwę się,
Stander T.
Te-Ster
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pt, 20 sty 2012, 12:57


Powrót do Unitronics



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

cron