V280 "sygnatura cyfrowa"

Pytania i odpowiedzi dotyczące sprzętu Unitronics

Moderatorzy: Marek Sikora, Mateusz Sikorski

V280 "sygnatura cyfrowa"

Postprzez 08piotrek80 » Cz, 10 gru 2020, 12:09

Witam,

Mam pewien problem. Kilka lat temu napisałem program na v280 i zainstalowałem na obiekcie. Wszystko działa bardzo dobrze, zero problemów. W miedzy czasie pojawił się kolejny obiekt, ponownie zakupiłem V280 i chciałem wgrać ten sam program. Program wgrywam lecz pojawia się komunikat na sterowniku, że "sygnatura cyfrowa się nie zgadza". Efekt jest taki, że teoretycznie program się wgrywa na nowy sterownik, ale np. wyjścia przekaźnikowe nie działają. Idzie jakoś obejść ten problem czy trzeba pisać program od nowa na nowym sterowniku?
08piotrek80
 
Posty: 13
Dołączył(a): Wt, 1 gru 2015, 20:19

Re: V280 "sygnatura cyfrowa"

Postprzez Mateusz Sikorski » Cz, 10 gru 2020, 12:13

Po wgraniu programu sygnatura powinna się zacząć zgadzać. To normalny objaw. W jakim module przestały działać wyjścia? Coś jeszcze nie działa, czy tylko to? Czy zasilone zostały te wyjścia?
Mateusz Sikorski
Elmark Automatyka S.A.
Mateusz Sikorski
 
Posty: 558
Dołączył(a): Śr, 13 lip 2011, 08:08

Re: V280 "sygnatura cyfrowa"

Postprzez alucca » Cz, 10 cze 2021, 08:32

Miałem ten sam problem, zestaw sygnatur był czasami niespójny i wydawało się, że działa tylko z jednym serwerem. Po całkowitym przesłaniu ten problem zniknął, może to być funkcja bezpieczeństwa, nie sądzę też, że jest to błąd. Zdarza się to normalnie, gdy jest inny posąg, więc może nie powinno to stanowić problemu.

mapquest driving directions
alucca
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz, 10 cze 2021, 08:08

Re: V280 "sygnatura cyfrowa"

Postprzez Mateusz Sikorski » Cz, 10 cze 2021, 08:43

Informacja o różnicy sygnatur to naturalny komunikat w przypadku, gdy wgrywany, nowy projekt pochodzi z innego oprogramowania VisiLogic (często ta sama wersja, ale na innym komputerze).
Mateusz Sikorski
Elmark Automatyka S.A.
Mateusz Sikorski
 
Posty: 558
Dołączył(a): Śr, 13 lip 2011, 08:08


Powrót do Unitronics



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości