Visilogic, unitronics nie zaleca aktualizacji projektów

Pytania i odpowiedzi dotyczące sprzętu Unitronics

Moderatorzy: Marek Sikora, Mateusz Sikorski

Visilogic, unitronics nie zaleca aktualizacji projektów

Postprzez viper_lasser » Cz, 21 sty 2021, 21:14

Dlaczego według unitronicsa producent nie zaleca aktualizowania projektów do najnowszych wersji swojego oprogramowania ?
https://forum.unitronics.com/topic/7245 ... e-you-can/

Czy działanie prostej logiki w oparciu o logikę boolowską, timery, przerzutniki etc nie powinno działać tak samo na każdej wersji ?
viper_lasser
 
Posty: 8
Dołączył(a): So, 22 sie 2020, 12:21

Re: Visilogic, unitronics nie zaleca aktualizacji projektów

Postprzez Mateusz Sikorski » Pt, 22 sty 2021, 07:45

Dlaczego sądzisz, że osoba, która to napisała jest pracownikiem Unitronics/głosem całej firmy?
Niemniej jednak, jest to najbardziej z pragmatycznych podejść - "jeżeli działa dobrze, to po co zmieniać?". w 99% przypadku aktualizacja oprogramowania Unitronics kompletnie nie wpływa na działanie zwykłej boolowskiej logiki. Głównie dotyczy to wszystkich bloków funkcyjnych.
Proszę jednak pamiętać, że to, co jest w drabince naszego programu nie jest wgrywane do sterownika bezpośrednio, tylko najpierw jest to kompilowane do języka maszynowego a dopiero potem wgrywane do PLC.
Mateusz Sikorski
Elmark Automatyka S.A.
Mateusz Sikorski
 
Posty: 558
Dołączył(a): Śr, 13 lip 2011, 08:08

Re: Visilogic, unitronics nie zaleca aktualizacji projektów

Postprzez mikegold » So, 24 lip 2021, 07:37

W konfiguracji VisiLogic dla SM43J-T20 dla High Speed ​​Inputs mam do wyboru dwie opcje:
- (A,B) Koder wału (x2);
- (A,B) Koder wału (x4).
I nie widzę, który może być kompatybilny, zarówno kiedy wybieram vfa do uruchomienia, pojawia się błąd. nie wiem, jak to naprawić, mimo wielu prób, nie jestem pewien, ale może się nie pomyliłem

https://ottomtech.com/
mikegold
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt, 23 mar 2021, 09:38


Powrót do Unitronics



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość

cron