Dostepne ksiazki lub materialy o Dasylabie

Pytania i odpowiedzi dotyczące oprogramowania DasyLab

Moderatorzy: Marek Sikora, Lukasz Szymczak

Dostepne ksiazki lub materialy o Dasylabie

Postprzez szakal244 » Pn, 12 kwi 2010, 17:54

Jestem studentem IV roku i pisze prace na temat Dasylaba , jesli ktos posiada materialy na temat tego programu prosze o kontakt. Dziekuje
szakal244
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn, 12 kwi 2010, 17:50

Re: Dostepne ksiazki lub materialy o Dasylabie

Postprzez Cezary Kalista » Wt, 13 kwi 2010, 08:51

Dzień dobry,

Wszystkie dostępne podręczniki i materiały o Dasylabie znajdzie Pan na stronie producenta: http://www.dasylab.com/content/download ... tion=start
Gdyby miał Pan bardziej szczegółowe pytania proszę o kontakt.

Pozdrawiam
Cezary Kalista
Cezary Kalista
 

Re: Dostepne ksiazki lub materialy o Dasylabie

Postprzez Praca » Wt, 26 kwi 2011, 16:16

Witam,

jestem studentką V roku i pisze prace mgr na temat DasyLab - pytanie moje jest takie - Czy posiada ktos z Panstwa jakiekolwiek książki, bądź informacje na temat DASYLAB w języku polskim?? Za wszelkie informacje bede wdzieczna. Prosze o pomoc. Pozdrawiam
Praca
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt, 26 kwi 2011, 16:12

Re: Dostepne ksiazki lub materialy o Dasylabie

Postprzez Cezary Kalista » Śr, 27 kwi 2011, 08:43

Witam,

Niestety nie ma podręcznika do Dasylab w języku polskim, ale Dasylab jest używany praktycznie przez wszystkie uczelnie techniczne w Polsce. Proponuję poszukać w skryptach, zeszytach naukowych np. Politechniki Rzeszowskiej, Warszawskiej, Częstochowskiej, itd.

Pozdrawiam
Cezary Kalista
Cezary Kalista
 

Re: Dostepne ksiazki lub materialy o Dasylabie

Postprzez Praca » Śr, 27 kwi 2011, 18:21

Witam,

Wiekszość informacji znalazłam - mam pytanie odnośnie wad i zalet tego programu, oraz o informacjach na temat budowy schematów w DL- czy gdzies są one opisane?? W zeszytach naukowych nie ma za dużo.


Pozdrawiam
Praca
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt, 26 kwi 2011, 16:12

Re: Dostepne ksiazki lub materialy o Dasylabie

Postprzez Cezary Kalista » Cz, 28 kwi 2011, 10:04

Witam,

Niestety nie mamy gotowego opracowania na temat DL. Proponuję uruchomić kilka przykładowych programów pod Dasylabem. Oprogramowanie jest na tyle intuicyjne, że zalety nasuną sie same. Jakieś szczątkowe informacje można znaleźć w Internecie np.
http://www.laboratoria.net/pl/modules.p ... le&sid=481
http://wwwnt.if.pwr.wroc.pl/up/przewodnikspd/SPD4_9.htm
Odnośnie budowy schematów to niestety nie rozumiem pytania, proszę napisać co Pani ma na myśli.

Pozdrawiam
Cezary Kalista
Cezary Kalista
 

Re: Dostepne ksiazki lub materialy o Dasylabie

Postprzez motyska » Pn, 9 maja 2011, 10:50

Witam. Również piszę pracę odnośnie programu DasyLab udało mi się odszukać książke w której jest troszkę o tym programiec "Graficzne zintegrowane środowiska programowe" Wiesław Winiecki, Jacek Nowak, Sławomir Stanik. Mogłabym prosić Cie o kontakt może wymieniłybyśmy się materiałami które udało Nam się zgromadzić? Pozdrawiam. :)
motyska
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn, 22 lis 2010, 10:53

Re: Dostepne ksiazki lub materialy o Dasylabie

Postprzez Praca » Pn, 9 maja 2011, 17:34

Witam, mam jeszcze jedno pytanie - jakie Pan by polecił do opisania przetworniki wielkości fizycznych nieelektryczne w pracy ?? Mój promotor jest w tym momencie nieosiągalny,a jestem już na następnym etapie pracy. Chodzi mi głównie o przetworniki które można zastosowac w pakiecie DasyLab
Pozdrawiam

- - > odp do poprzedniego posta - motyska napisałam maila odnośnie wymiany informacji. :)
Praca
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt, 26 kwi 2011, 16:12

Re: Dostepne ksiazki lub materialy o Dasylabie

Postprzez Cezary Kalista » Śr, 11 maja 2011, 13:50

Witam,

Nie chciałbym wchodzić w kompetencje promotora, nie znam też tematu pracy, więc moja rady mogą być nietrafione. Wielkości nieelektrycznych jest całkiem sporo: temperatura, siła, przesunięcie, odkształcenie, ciśnienie, drgania itd. Do każdej z tych wielkości jest kilka rodzajów czujników, każdy z tych czujników występuje z różnymi interfejsami np. 0-10V, 4-20mA, Modbus itd.
Trudno udzielić konkretnej odpowiedzi, myślę, że to promotor powinien nakreślić wizję pracy magisterskiej.

Pozdrawiam
Cezary Kalista
Cezary Kalista
 


Powrót do DasyLab



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

cron